Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Kısa

Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Kısa Yardımseverlik ile ilgili gişr-gelişm-sonuç bölümleri olan, yazı taslağı ve kompozisyonu yazdık. Kısa yardımeverlik konulu kompozisyon örneği. eödev gibi kısa komposizyon örneği yazdık.

Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Kısa

GİRİŞ

İnsan bir çok duygu ve bu duyguların yansıması davranışlara sahip bir varlıktır. İnsan nefret hisseder ve bunu çevresine zarar vererek yapar. İnsan zararlı ve faydalı bir çok duyguya sahiptir. Yardımseverlik de insanı yücelten davranışlardan birisidir.

GELİŞME

Yardımseverlik, iyilik yapma, yardıma muhtaç insan ve diğer canlılara yardım etmekten hoşlanma durumudur. Yardımsever kişi zor durumda kalan herkese elinden geldiği kadar yardım eder, zor şartlardan kurtulmasına yardımcı olur. Annemize ev temziliğinde yardımcı olmak, arkadaşımızın eksik bir eşyası olduğunda eşyamızı paylaşmak, sokaktaki susamış bir kediye su vermek yardımseverliğe örnektir. İnsan maddi ve manevi olarak her türlü yardımda bulunabilir.  Hasta olan bira arkadaşımızı ziyaret etmek ona moral olarak yardım etmektir. İyilik yapan kişi etrafına faydalı olur ve sevilir. İyilik karşılık beklemeden bir çıkar kaygısı olmadan yapılırsa gerçek manasına ulaşır.

SONUÇ

İnsan olmak zarar vermek değildir, insan olmak sevgi ile dolu bir yürek taşıyıp herkese yardım etmektir. Yardım eden kişi bencillikten ve diğer bütün kötü duygulardan uzaklaşır. Hem kendisi hem çevresi huzurlu bir hayat yaşar. Yardımsever olalım. Az çok demeden yardım medelim. Bir küçük iyilik bütün insanlığı değiştirebilir.

One Comment on “Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Kısa”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir