Yukarıdaki Hadisi Hz. Peygamberin Güzel Ahlakı Tamamlayıcı Oluşu Yönünden Yorumlayınız.

Bu yazıda “Yukarıdaki Hadisi Hz. Peygamberin Güzel Ahlakı Tamamlayıcı Oluşu Yönünden Yorumlayınız.” sorusunun cevabını kısaca yazdık. Hz. Peygamber güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir. Hadisi bu yönden yorumlayalım;

Yukarıdaki Hadisi Hz. Peygamberin Güzel Ahlakı Tamamlayıcı Oluşu Yönünden Yorumlayınız.

“Benim ve benden önceki peygamberlerin durumu, bir ev inşa eden kimseye benzer. O kimse evi güzelce yapıp mükemmel hâle getirmiş fakat bir köşede sadece bir tuğla yeri boş kalmıştır. İnsanlar bu evi dolaşırlar, ona hayran olurlar ve şöyle derler: ‘Keşke şu tuğla da yerine konulmuş olsaydı.’” Resûlullah sözlerine şöyle devam etmiştir: “İşte ben o tuğlayım. Ben peygamberlerin sonuncusuyum. ” (Buhârî, Menâkıb, 18.)

Yukarıdaki hadisi Hz. Peygamberin güzel ahlakı tamamlayıcı oluşu yönünden yorumlayınız.

Güzel ahlaklı insanların en iyi örnekleri peygamberlerdir. Peygamberler insanlara güzel ahlaklı olmaları için yol göstermişlerdir. Hz. Peygamber bütün peygamberlerin sonuncusudur.

Peygamberimiz  örnek ahlakı ve yaşantısı ile insanlara güzel ahlakı göstermiştir. Peygamberlerin sonuncusu ve ahlak üzere en üstün insan olması sebebiyle Peygamberimiz  güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir. olarak yorumlayabiliriz.

7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevaplar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir