10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 44 Türkçe Çevirisi Gizem Yayıncılık

Bu yazıda “10. sınıf İngilizce ders kitabı 1. Ünite sayfa 18 cevapları MEB Yayınları” COUNT ME IN STUDENT’S BOOK MEB Yayınları 10. sınıf ders kitabı sayfa 18 cevaplarını yazdık. 10. sınıf ders kitabı 1. ünite SCHOOL LIFE    ünitesi cevapları sayfa 18 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları MEB Yayınları

SAYFA 18 CEVAPLAR

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları MEB Yayınları
10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 15. Türkçe Çevirileri

İNGİLİZCE OKUMA PARÇASININ TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Günlük Yaşam Alışkanlıkları Önemli: Küçük Değişiklikler Büyük Bir Fark Yaratır

Son zamanlarda yapılan bir çalışmaya göre, sigara içmek, egzersiz yapmamak, yeterli meyve ve sebze yememek gibi kötü alışkanlıklar sizi 10 yıldan daha fazla yaşlandırabilir ve hatta yaşam kalitenizden bile çalabilir. Neyse ki, umutsuz değilsin. Günlük yaşamınızda sadece birkaç değişiklik yapmanız, daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir. İşte bu değişikliklerden bazıları ve 100 kişi tarafından yapılan görüşmelere göre ne kadar uygulanabilir oldukları.

Stresle başa çıkmak için okuma: Okuma yalnızca daha fazla bilgi edinmenize ve daha iyi puanlar almanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda stresle başa çıkmanıza yardımcı olur. Bir şeyi motive olmuş bir şekilde okurken, günlük yaşamın stresinden uzak olacaksınız ve stresden uzak kalmak daha sağlıklı bir yaşam için çok yardımcı olacaktır, çünkü stres insan sağlığının en kötü düşmanlarından biridir. Görüşülen kişilerin% 82’si bunun kolayca uygulanabileceğine inanıyor.

Güneşten uzak durun: Güneş kremi kullanmaya başlamak için asla çok erken veya çok geç olmadığını unutmayın. Güneş ışınları cilt kanseri veya en azından kırışıklıklar ve çizgilerle sonuçlanır. Şapka ve güneş gözlüğü de çok yardımcı oluyor.
Seçeneğin olduğunda gölgede kal. Bu 100 üzerinden 85 görüşme yapanlar için kolayca uygulanabilir.

Yalnızlıktan kaçının, uzanın: Güçlü bir arkadaş ve aile ağı olmadan kalp hastalığı riski daha yüksektir. Yalnızlık, yüksek kolesterol veya hatta sigara içmek kadar tehlikeli olabilir. Arkadaşlarla takıl, onlarla sorunları paylaş ve mümkün olduğunda sosyalleş. Bunu okulda başarmanın bir yolu da ders dışı etkinliklere katılmak. Yaşlı akrabalarınızı mümkün olduğunca sık ziyaret etmek başka bir yoldur. Görüşülen kişilerin% 56’sı bunun günlük acele nedeniyle yapmanın kolay olmadığını, diğer% 44’ünde sorun olmadığını düşünüyor.

Meyve ve sebze yiyin: Meyve ve sebzeleri, beslenme güçleri olarak görmelisiniz, çünkü bunlar şiddetli ve vitaminlidir. Günlük yaşamınızda en az üç porsiyon meyve ve sebze almak için zaman ayırın. Kalp hastalığı riskinizi% 76 azaltacaktır. Görüşülen kişilerin% 70’ine göre bu geçerlidir.

İncelik üzerine odaklanın: Günlük egzersiz, özellikle koşarken, hayatınıza dört yıla kadar sürebilir. Kalbiniz, aklınız ve metabolizmanız üzerinde olumlu etkileri var. TV karşısında ya da internette sörf yaparken zamanınızın çoğunu boşa harcamayın. Onları ölçülü olarak yap. Bunun yerine, dolaşın. Kaçamazsan, 30 dakikalık hızlı bir yürüyüş tamam olacak. Okula yürüyün ve mümkünse çalışın. Değilse, binanın içinde veya çevresinde mümkün olduğunca fazla adım atın. Görüşülen kişilerin% 41’i zaten incelik odaklanmaya çalıştıklarını ve bunun günlük yaşamda zor bir görev olduğunu söylüyor. Gerisi bunun uygulanabilir olduğunu düşünüyor.

Danışın ve İşbirliği Yapın: Tüm farklı filtrelerle kendi başınıza baş etmeye çalıştığınızda, daha stresli bir yaşam veya dönem kaçınılmazdır. Süper bir kahraman olmadığınızı ve başkalarıyla danışmanlık ve işbirliği yapmanın bir güç olduğunu unutmayın. Okulda, arkadaşlar, öğretmenler ve okul danışmanlarının hepsi paylaşacak. Danışmanlık yaptığınız veya işbirliği yaptığınız zaman işlerin daha iyi olacağını göreceksiniz. Ancak, ankete katılanların% 30’u bunun için geçerlidir.

Yeterince uyuyun: Uyku, fiziksel sağlığınızda önemli bir rol oynar. Kalbinizi ve kan damarlarınızı iyileştirmenin ve onarmanın bir parçasıdır. Devam eden uyku eksikliği, yeterince uyumayan, kalp hastalığı, böbrek hastalığı, yüksek tansiyon, diyabet ve inme riskindeki artışla bağlantılı. Ne kadar uykuya ihtiyacınız olduğunu öğrenin
yaşlanın ve uyku alışkanlıklarınızı iyileştirin. Yatağa git ve her gün aynı saatte uyan. Yatmadan önce ağır veya büyük öğünlerden kaçının. Görüşülen kişilerin% 95’i bu kadarını koruduğu için en uygun günlük alışkanlık gibi görünüyor.

10 .Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.