10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 69-70 Türkçe Çevirisi ve Cevaplar Count Me In MEB

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı sayfa 69-70Türkçe Çevirisi ve cevapları. Sayfa 69-70 MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı MEB Count Me In kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 69-70 Türkçe Çevirisi ve Cevapları

Sayfa 69 Türkçe Çevirisi

7C
Read the text again and list the types of vacations in the chart. More than one option is possible.

Brand New Types of Vacation
Changing lifestyles of the 21st century are changing people’s understanding of a holiday. People used to dream of days with a lot of sleep and no activity. Therefore, they used to laze around all day at a warm, sunny holiday center. However, that’s not the expectation now. As most people live an immobile lifestyle, sitting in their offices as part of today’s urban life, they look forward to more things such as the sun, nice weather, culture, nature, activity, etc.’’ says Dr. Thomas Dixon of New York. As a result, there is more variety in today’s tourism. Here are some types of vacations for today’s vacationers.

Glamping: If you think traditional camping is exhausting, there is a new form of it. It is also called luxury camping and it even has all-inclusive forms as the word itself is a blending of glamour and camping. This new form of camping makes it possible to enjoy nature and outdoor activities in tents with 5- star comfort. You don’t have to cook but you may choose to cook for yourself.

Trekking&Hiking Vacations: If you like traveling on foot when you want to explore a place, this is for you. However, no one cooks for you. Professional teams help you make it happen. You can choose your destinations. Note that this is not for comfort-seekers.

All-Inclusive Hotels: Trends may change but for families with small kids and for comfort- seekers, this type of vacation has never lost its popularity. Swim, eat, sleep and have fun. Early reservations can get you discounts.

Cruise Vacations: If you are a sea- lover, this is for you. You can enjoy the smell of sea as much as possible while enjoying the traditional comfort and service of cruise ships. You may have to move around to explore various spots close to harbors in a limited amount of time.

Sports Tours: Tiredness from going somewhere to watch a match at a stadium and traveling back in a rush is a thing of the past. Travel agencies combine city tours and cultural tours with sports events services for fans and add to the joy. Obviously, you need more time to
participate in such an activity.

Facility based vacations Glamping, All-inclusive Hotels
Activity based vacations Glamping, All-inclusive Hotels, Sports Tours
Outdoor vacations Glamping, Trekking and Hiking Vacations
Combined vacations Cruise Vacations, Sports Tours, Glamping

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

7C
Metni tekrar okuyun ve çizelgedeki tatil türlerini listeleyin. Birden fazla seçenek mümkündür.

Yepyeni Tatil Türleri
21. yüzyılın değişen yaşam tarzları, insanların tatil anlayışını değiştiriyor. İnsanlar çok uykulu ve aktivitesiz günleri hayal ederdi. Bu nedenle sıcak, güneşli bir tatil merkezinde bütün gün tembellik ederlerdi. Ancak, şu anda beklenti bu değil. Çoğu insan, günümüzün kentsel yaşamının bir parçası olarak ofislerinde oturarak hareketsiz bir yaşam tarzı yaşadığından, güneş, güzel hava, kültür, doğa, aktivite vb. gibi daha fazla şeyi dört gözle bekliyorlar.” diyor New’den Dr. Thomas Dixon. York. Sonuç olarak, günümüz turizminde daha fazla çeşitlilik var. İşte bugünün tatilcileri için bazı tatil türleri.

Glamping: Geleneksel kamp yapmanın yorucu olduğunu düşünüyorsanız, bunun yeni bir şekli var. Aynı zamanda lüks kampçılık olarak da adlandırılır ve kelimenin kendisi cazibe ve kampın bir karışımı olduğu için her şey dahil formları vardır. Bu yeni kamp şekli, doğa ve açık hava aktivitelerinin keyfini 5 yıldız konforuyla çadırlarda çıkarmayı mümkün kılıyor. Yemek pişirmek zorunda değilsin ama kendin pişirmeyi seçebilirsin.

Trekking&Yürüyüş Tatilleri: Bir yeri keşfetmek istediğinizde yürüyerek gezmeyi seviyorsanız burası tam size göre. Ancak, kimse sizin için yemek yapmıyor. Profesyonel ekipler bunu gerçekleştirmenize yardımcı olur. Hedeflerinizi seçebilirsiniz. Bunun konfor arayanlar için olmadığını unutmayın.

Her Şey Dahil Oteller: Trendler değişebilir ama küçük çocuklu aileler ve konfor arayanlar için bu tür tatil popülaritesini hiç kaybetmedi. Yüzün, yemek yiyin, uyuyun ve eğlenin. Erken rezervasyonlar size indirim sağlayabilir.

Kruvaziyer Tatiller: Deniz aşığıysanız bu tam size göre. Yolcu gemilerinin geleneksel konforu ve hizmetinin tadını çıkarırken, deniz kokusunun tadını olabildiğince çıkartabilirsiniz. Sınırlı bir süre içinde limanlara yakın çeşitli noktaları keşfetmek için hareket etmeniz gerekebilir.

Spor Turları: Stadyumda maç izlemek için bir yere gitmekten ve aceleyle geri dönmek artık geçmişte kaldı. Seyahat acentaları, şehir turları ve kültür turları ile taraftarlara yönelik spor etkinlikleri hizmetlerini bir araya getiriyor ve eğlenceye katılıyor. Açıkçası, daha fazla zamana ihtiyacın var
böyle bir etkinliğe katılın.

Tesis bazlı tatiller Glamping, Her Şey Dahil Oteller
Aktiviteye dayalı tatiller Glamping, Her Şey Dahil Oteller, Spor Turları
Açık hava tatilleri Glamping, Trekking ve Yürüyüş Tatilleri
Kombine tatiller Cruise Tatilleri, Spor Turları, Glamping


Sayfa 70 Türkçe Çevirisi

8A
Below is the advertisement of a tour. Read it and draw the route on the map given according to the itinerary.

ANSWER
8A
1. İstanbul
2. İzmir
3. Ephesus
4. Fethiye
5. Letoon
6. Patara
7. Kalkan
8. Dalaman
9. İstanbul

8B
Work with your partner. Plan a cultural and touristic tour around your region, and draw its route on the map below.

 

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

8A
Aşağıda bir tur reklamı bulunmaktadır. Okuyun ve güzergaha göre verilen harita üzerinde rotayı çizin.

CEVAP
8A
1. İstanbul
2. İzmir
3. Efes
4. Fethiye
5. Letonya
6. Patara
7. Kalkan
8. Dalaman
9. İstanbul

8B
Partnerinizle birlikte çalışın. Bölgeniz çevresinde kültürel ve turistik bir tur planlayın ve rotasını aşağıdaki haritaya çizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir