11. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 13 MEB Yayınları

11. Sınıf İngilizce Dersi Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 18, 19

11. sınıf İngilizce çalışma kitabı cevapları sayfa 13 MEB Yayınları” MEB Yayınları Silver Lining kitabı 11. sınıf İngilizce dersi çalışma kitabı cevapları sayfa 13 cevaplarını yazdık. 1. ünite Future Jobs ünitesi ile ilgili cevapları aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

11. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları

SAYFA 13 CEVAPLAR

11. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları
11. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları

SAYFA 13 TÜRKÇE ÇEVİRİLERİ

You may be a recent graduate or someone who is still having education; if you want to insure the chance to get a job, you need to follow some basic steps and rules. With a well-organised CV, you
will be introduced to your desired job. Plus, you can be well on your way to receive a call for an interview. So let’s take a closer look at the key ingredients of a good CV:
*Personal information- Give your full name, date of birth and current contact information, including your phone number and e-mail address.
*Education and qualifcations- List the places you studied (beginning with your most recent), the year you attended that school and any certifcates earned.
*Work experience- Write your work history for the past few years. Be sure to include dates of employment, the company name, your title, and a brief description of your activities.
*Skills- Provide the details such as languages you can speak, familiarity with software programs, and other relevant information. This is your opportunity to list all the skills you have acquired through
the years.
*Interests- Mention your hobbies and other leisure time activities. This is your chance to show the bright side of your personality.
*References- Offer the name of a teacher, your current employer or any credible person who knows you well. This will support and strengthen your application.
*Remember- Keep it short! Never use more than two pages. Make sure you use correct spelling, grammar, and punctuation to make it absolutely perfect. Having an up-to-date CV is highly recommended.

ÇEVİRİSİ:

Yeni mezun olabilirsiniz veya hala eğitim görmekte olan biri olabilirsiniz; İş bulma şansını sağlamak istiyorsanız, bazı temel adımları ve kuralları uygulamanız gerekir. İyi organize olmuş bir CV ile
istediğiniz işle tanışacaksınız. Ayrıca, röportaj için bir çağrı almak için yolda iyi olabilir. Öyleyse, iyi bir özgeçmişin ana bileşenlerine daha yakından bakalım:
* Kişisel bilgiler – Telefon numaranız ve e-posta adresiniz de dahil olmak üzere tam adınızı, doğum tarihinizi ve güncel iletişim bilgilerinizi verin.
* Eğitim ve yeterlilikler – Çalıştığınız yerleri (en yakınınızdan başlayarak), o okula devam ettiğiniz yılı ve kazandığınız sertifikaları listeleyin.
* İş tecrübesi – Geçmiş yıllar boyunca çalışma geçmişinizi yazın. İşe alım tarihlerini, şirket adını, unvanınızı ve faaliyetlerinizin kısa bir tanımını eklediğinizden emin olun.
* Beceriler – Konuşabileceğiniz diller, yazılım programlarına aşinalık ve diğer ilgili bilgiler gibi ayrıntıları girin. Bu, yıllar boyunca edindiğiniz tüm becerileri listeleme fırsatınızdır.
* İlgi Alanları – Hobilerinizden ve diğer boş zaman etkinliklerinden bahsedin. Bu kişiliğinin parlak tarafını gösterme şansın.
* Referanslar – Bir öğretmenin, mevcut işvereninizin veya sizi iyi tanıyan güvenilir bir kişinin adını verin. Bu, başvurunuzu destekleyecek ve güçlendirecektir.
* Unutma- Kısa tutun! Asla iki sayfadan fazla kullanmayın. Kesinlikle mükemmel yapmak için doğru yazım, dilbilgisi ve noktalama işaretleri kullandığınızdan emin olun. Güncel bir CV’ye sahip olmanız şiddetle tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.