11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 28 Silver Lining

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 28 MEB Silver. 11. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan İngilizce metinlerin Türkçe çevirilerini sayfalarına göre yazdık. MEB Yayınları Silver Lining İngilizce kitabı Türkçe çevirisidir. Sayfa 28 İngilizce parçaların Türkçe çevirilerini bölüm bölüm yazdık.

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 28 MEB Silver Lining

SAYFA 28 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Read the lists of the necessary equipment for the hobbies below. Circle the odd word out in each category.

ropes
patterns
wool
needles
lifejacket
binoculars
raft
paddles
plaster
tattooing machine
transfer paper
paint tubes
arrows
chest guard
bows
mask
kiln
skis
clay
ribbon cutter
ropes
patterns
wool
needles
lifejacket
binoculars
raft
paddles
plaster
tattooing machine
transfer paper
paint tubes
arrows
chest guard
bows
mask
kiln
skis
clay
ribbon cutter

2. Among the hobbies above which one appeals to you most? Give your reasons.
Pottery appeals to me most since I’m so patient and creative. I think I can spend hours doing it.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Aşağıdaki hobiler için gerekli ekipmanların listelerini okuyun. Her kategorideki garip kelimeyi daire içine alın.

halatlar
desenler
yün
iğneler
Can yeleği
dürbün
Sal
kürekler
Alçı
dövme makinesi
transfer kağıdı
boya tüpleri
oklar
göğüs koruması
yaylar
maske
fırın
kayaklar
kil
şerit kesici
halatlar
desenler
yün
iğneler
Can yeleği
dürbün
Sal
kürekler
Alçı
dövme makinesi
transfer kağıdı
boya tüpleri
oklar
göğüs koruması
yaylar
maske
fırın
kayaklar
kil
şerit kesici

2. Üstteki hobiler arasında size en çok hangisi hitap ediyor? Nedenlerinizi söyleyin.
Çok sabırlı ve yaratıcı olduğum için çömlek bana en çok hitap ediyor. Sanırım bunu yapmak için saatler harcayabilirim.


3. Read the text and underline the sentences which mention John’s past abilities.

When I was a child, I wasn’t good at maths or science. I couldn’t solve any problems or I couldn’t do any experiments. There was only one thing about me. I could really paint well. My whole world consisted of crayons and model cars. I had a collection of almost five hundred cars and all kinds of art and craft supplies. One day, a sudden and colorful idea crossed my eight-year-old mind. My black cars seemed so dull and toneless. I could draw some nice figures and make black ones cheerful and jazzy.

Then, I drew an octopus on my black model Cadillac 1923. I took my “super octopus” car to my art class. When my art teacher saw the car, she said it was a unique piece of art. “Can you make another glamorous car for the art and craft contest, John?” she asked. Then, I drew a brownish-red nightingale with roses and daisies on my yellow Buick 1953. I joined the contest and guess what? I was able to win the first prize although I was the youngest contestant. The jury told me that I was really gifted and good at pattern design and creation. “One day, I don’t know how, but everybody will be able to see your unique patterns, John”, my art teacher said proudly. Miss Daisy was totally right. I could create unique patterns. This contest was the very beginning of my car tattooing journey. As I grew up, my tools differed and cars got bigger and real. I continued turning ordinary cars into art-like pieces.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

3. Metni okuyun ve John’un geçmiş yeteneklerinden bahseden cümlelerin altını çizin.

Çocukken matematik veya bilimde iyi değildim. Herhangi bir sorunu çözemedim ya da deney yapamadım. Benim hakkımda tek bir şey vardı. Gerçekten güzel resim yapabilirim. Bütün dünyam boya kalemleri ve model arabalardan oluşuyordu. Beş yüze yakın arabadan oluşan bir koleksiyonum ve her türlü sanat ve zanaat malzemem vardı. Bir gün sekiz yaşındaki zihnimde ani ve renkli bir fikir geçti. Siyah arabalarım çok sıkıcı ve tonsuz görünüyordu. Güzel figürler çizip siyahları neşeli ve cazibeli yapabilirim.

Daha sonra siyah model Cadillac 1923’e bir ahtapot çizdim. “Süper ahtapot” arabamı sanat dersime götürdüm. Resim öğretmenim arabayı görünce eşsiz bir sanat eseri olduğunu söyledi. “Sanat ve zanaat yarışması için bir başka göz alıcı araba yapabilir misin John?” diye sordu. Sonra, 1953 sarı Buick’ime güller ve papatyalarla kahverengimsi kırmızı bir bülbül çizdim. Yarışmaya katıldım ve tahmin et ne oldu? En genç yarışmacı olmama rağmen birincilik ödülünü kazandım. Jüri bana desen tasarımında ve yaratmada gerçekten yetenekli ve iyi olduğumu söyledi. Resim öğretmenim gururla, “Bir gün, nasıl olduğunu bilmiyorum ama herkes senin benzersiz kalıplarını görebilecek, John” dedi. Bayan Daisy kesinlikle haklıydı. Eşsiz desenler yaratabilirim. Bu yarışma, araba dövmesi yolculuğumun başlangıcıydı. Büyüdükçe aletlerim farklılaştı ve arabalar büyüdü ve gerçek oldu. Sıradan arabaları sanat eseri parçalara dönüştürmeye devam ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir