11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 76 MEB

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 76 MEB Silver. 11. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan İngilizce metinlerin Türkçe çevirilerini sayfalarına göre yazdık. MEB Yayınları Silver Lining İngilizce kitabı Türkçe çevirisidir. Sayfa 76 İngilizce parçaların Türkçe çevirilerini bölüm bölüm yazdık.

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 76 MEB Silver Lining

SAYFA 76 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Dear Boris and Anna,
I’m writing to you about the problems of my marriage. I’ve known him since university. I can’t say that it was love at first sight like yours. We were just friends at first. We enjoyed each other’s company. We fell for each other and he asked me out (1) at a youth camp in Greece. But now, after five-year marriage everything has changed. I’m always asking for a talk and trying to learn about the problem. He says he just needs some space. But I feel we’ve drifted apart (2). Is it over? Is it better to let him go? What can I do? Please help me.
Hopeless

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Sevgili Boris ve Anna,
Sana evliliğimin sorunları hakkında yazıyorum. Onu üniversiteden beri tanırım. Seninki gibi ilk görüşte aşk olduğunu söyleyemem. İlk başta sadece arkadaştık. Birbirimizin arkadaşlığından zevk aldık. Birbirimize aşık olduk ve Yunanistan’daki bir gençlik kampında bana çıkma teklif etti (1). Ama şimdi, beş yıllık evlilikten sonra her şey değişti. Her zaman bir konuşma istiyorum ve problemi öğrenmeye çalışıyorum. Biraz alana ihtiyacı olduğunu söylüyor. Ama birbirimizden uzaklaştığımızı hissediyorum (2). Bitti? Gitmesine izin vermek daha mı iyi? Ne yapabilirim? Lütfen bana yardım et.
Umutsuz


Dear Hopeless,
Falling in love is easy, staying in love requires hard work. You can’t
have chosen to give up (3) so easily. Breaking up (4) is the easiest way. You could have tried to make your relationship better. You shouldn’t have kept bothering him with your questions. Give him some space and do something to relax yourself. All marriages have ups and downs. What really matters in a relationship is appreciation. Then comes affection and then forgiveness. Love him as he is and be patient. Care and show. Rather than asking questions, talk about your feelings. You should also have opened your heart to him. Do your best to get back your lifelong friend.
Boris & Anna

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Sevgili Umutsuz,
Aşık olmak kolaydır, aşık kalmak sıkı çalışma gerektirir. Yapamazsın
(3) bu kadar kolay pes etmeyi seçti. Ayrılmak (4) en kolay yoldur. İlişkinizi daha iyi hale getirmeye çalışabilirdiniz. Sorularınla ​​onu sürekli rahatsız etmemeliydin. Ona biraz zaman verin ve kendinizi rahatlatacak bir şeyler yapın. Tüm evliliklerin iniş ve çıkışları vardır. Bir ilişkide gerçekten önemli olan takdir etmektir. Sonra şefkat ve sonra affetme gelir. Onu olduğu gibi sev ve sabırlı ol. Bakım ve göster. Soru sormaktansa duygularınız hakkında konuşun. Ayrıca kalbini ona açmalıydın. Hayat boyu dostunuzu geri almak için elinizden geleni yapın.
Boris ve Anna


1 a. Match the words with the bubbles.
1. appreciation
2. sacrifice
3. forgiveness
4. empathy
5. honesty
6. loyalty

a
Either appear as you are or be as you appear.
b
If we can’t see eye to eye, let’s try heart to heart.

c
Don’t hurt the people who stay true to you behind your back.

d
If we really want to love we must learn how to forgive.

e
Be thankful for what you have; you will end up more. If you concentrate on what you don’t have, you will never, have enough.

f
When you become a mother you are no longer the center of your own
universe.

b. Work in pairs. Discuss the statements in the bubbles. Which one is the most essential when you love someone / something? Explain why.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1 A. Kelimeleri baloncuklarla eşleştirin.
1. takdir
2. fedakarlık
3. affetme
4. empati
5. dürüstlük
6. sadakat

a
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
b
Aynı fikirde değilsek, yürekten kalbe deneyelim.

c
Arkandan sana sadık kalan insanlara zarar verme.

d
Gerçekten sevmek istiyorsak nasıl affedeceğimizi öğrenmeliyiz.

e
Sahip oldukların için minnettar ol; daha çok olacaksın. Sahip olmadığınız şeye konsantre olursanız, asla yeterli olmayacak.

f
Anne olduğun zaman artık kendi merkezinde değilsin
Evren.

b. İkili çalışın. Kabarcıklardaki ifadeleri tartışın. Birini / bir şeyi sevdiğinde hangisi en önemli? Sebebini açıkla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir