12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Sayfa 16 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Sayfa 16 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Sayfa 16 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

Sayfa 16 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

1. Circle and list the personality adjectives in the puzzle

ANSWER:
1 CONFIDENT
2 LOYAL
3 PUNCTUAL
4 SINCERE
5 EASYGOING
6 MODEST
7 RELIABLE
8 SUPPORTIVE
9 GENEROUS
10 PATIENT

2. Read Mike’s piece of writing for the school magazine. Then, match each paragraph with its topic
below.

ANSWER:
Paragraph 1 – d
Paragraph 2 – a
Paragraph 3 – b
Paragraph 4 – c

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Bulmacadaki kişilik sıfatlarını daire içine alın ve listeleyin

CEVAP:
1 GÜVENLİ
2 SADIK
3 dakik
4 SAMİMİYET
5 KOLAY
6 MÜTEVAZİ
7 GÜVENİLİR
8 DESTEKLEYİCİ
9 Cömert
10 HASTA

2. Mike’ın okul dergisi için yazdığı yazıyı okuyun. Daha sonra her paragrafı konusuyla eşleştirin.
altında.

CEVAP:
Paragraf 1 – d
Paragraf 2 – a
Paragraf 3 – b
Paragraf 4 – c


MY BESTIE
I’m Mike from 12-B. I want to introduce you to my best friend, Ted. We live in the same neighbourhood and go to the same high school. He is 17 years old and a member of 11-A. He is tall and well-built with green eyes and long fair hair.

Ted is an energetic and outgoing boy. He finds it easy and enjoyable to be with others. Almost everyone likes spending time with him as he’s honest and humorous. He has also a great sense of humor. As his best
friend, I can spend more time with him, and we can study together often. The thing I like most about Ted is that he is not a selfish person. He always wants to help other people without considering his benefits.
Ted and I have a lot in common. We’re both keen on pop music and adventure movies. We play board games, especially checkers and chess. I always win. 🙂 Also, we are keen on basketball. We both play for the local basketball team. He’s a great basketball player. Last but not least, we support the same football team.

Ted and I differ from each other in some points. For instance, Ted is not punctual; I always have to wait for him outside for a while. I’m rather easygoing, but Ted is usually quick-tempered. It is difficult to change his mind, but I think I am flexible. He is quite a stubborn person, whereas I’m not.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

EN İYİLERİM
Ben 12-B’den Mike. Seni en iyi arkadaşım Ted’le tanıştırmak istiyorum. Aynı mahallede yaşıyoruz ve aynı liseye gidiyoruz. 17 yaşında ve 11-A üyesidir. Uzun boylu ve yapılı, yeşil gözleri ve uzun sarı saçları var.

Ted enerjik ve dışa dönük bir çocuktur. Başkalarıyla birlikte olmayı kolay ve keyifli buluyor. Dürüst ve esprili olduğu için neredeyse herkes onunla vakit geçirmekten hoşlanıyor. Ayrıca harika bir mizah anlayışı var. Onun en iyi arkadaşı olarak onunla daha fazla zaman geçirebiliyorum ve birlikte daha sık ders çalışabiliyoruz. Ted’in en sevdiğim yanı bencil biri olmaması. Kendi çıkarlarını düşünmeden daima başkalarına yardım etmek ister.
Ted’le pek çok ortak noktamız var. İkimiz de pop müziğe ve macera filmlerine meraklıyız. Masa oyunları oynuyoruz, özellikle dama ve satranç. Ben her zaman kazanırım. 🙂 Ayrıca basketbola da merakımız var. İkimiz de yerel basketbol takımında oynuyoruz. O harika bir basketbol oyuncusu. Son olarak aynı futbol takımını destekliyoruz.

Ted ve ben bazı noktalarda birbirimizden farklıyız. Örneğin Ted dakik değildir; Onu her zaman bir süre dışarıda beklemek zorunda kalıyorum. Ben oldukça uysal biriyim ama Ted genellikle çabuk sinirlenir. Fikrini değiştirmek zor ama esnek olduğumu düşünüyorum. O oldukça inatçı bir insan, oysa ben değilim.

Diğer Sayfaların Cevapları
12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Cevapları ve Türkçe Çevirileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir