12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Sayfa 24 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Sayfa 24 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Sayfa 24 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

6. Read the text on voluntary work and answer the questions.

It is widely known that voluntary work as a nonprofit community organization helps to overcome the barriers the disadvantaged people face in society. Therefore, such kind of a good practice should be supported and encouraged. One way to promote voluntary work is to emphasize its positive effects on the volunteers’ personal and professional lives in different ways.
First, voluntary work helps people to explore their passions and interests in a specific area. To be more clear, when you volunteer directly at an organization that does the kind of work you are interested in, you will meet people in a specific field, and this will bring you a sense of togetherness. Better yet, it also gives you an opportunity to discuss and offer some new solutions to the current problems the society has.
Another point in favor of voluntary work is that it could teach you valuable job skills. In this respect, you learn new skills that will help you in your future career. Moreover, you could meet people who can give you guidance and possibly help you to find a well-paid job later on.
Last but not least, this kind of work brings fun and fulfillment to your life. In particular, some enjoyable and meaningful events, such as running a charity marathon and creating websites for small charities would be relaxing or energizing for you. It is also a good way to escape from your day-to-day routine of work, school, or family commitments.
In conclusion, besides its contributions to society, voluntary work provides individuals with some important contributions, such as a sense of togetherness, motivation, job skills, creativity, fulfillment, and pleasure. They can be carried over into their personal and professional lives.

ANSWER:
1. Because it helps to overcome the barriers the disadvantaged people face in society.
2. It could teach individuals valuable job skills and they could meet people who can give
them guidance and possibly help them to find a paid job later on.
3. Voluntary work provides individuals with some important contributions, such as a sense of togetherness, motivation, job skills,
creativity, fulfillment, and pleasure that can be carried over into their personal and professional lives.
4. Students’ own answers

1. Why is voluntary work a good practice for society?
2. How does voluntary work help individuals’ future careers?
3. According to the essay, what are the contributions of voluntary work to individuals’ personal and professional lives?
4. Have you ever experienced voluntary work?
a. If so, what kind of voluntary work have you experienced?
b. If not, what kind of voluntary work would you like to experience?

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

6. Gönüllü çalışma metnini okuyun ve soruları cevaplayın.

Kâr amacı gütmeyen bir toplum kuruluşu olarak gönüllü çalışmanın, dezavantajlı kişilerin toplumda karşılaştığı engellerin aşılmasına yardımcı olduğu yaygın olarak bilinmektedir. Dolayısıyla bu tür iyi uygulamaların desteklenmesi ve teşvik edilmesi gerekiyor. Gönüllü çalışmayı teşvik etmenin bir yolu, gönüllülerin kişisel ve mesleki yaşamları üzerindeki olumlu etkilerini farklı şekillerde vurgulamaktır.
Birincisi, gönüllü çalışma insanların belirli bir alandaki tutkularını ve ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olur. Daha açık söylemek gerekirse, ilgilendiğiniz işi yapan bir kuruluşta doğrudan gönüllü olduğunuzda, belirli bir alanda çalışan insanlarla tanışacaksınız ve bu size bir birliktelik duygusu getirecek. Daha da iyisi, size toplumun mevcut sorunlarını tartışma ve yeni çözümler sunma fırsatı da verir.
Gönüllü çalışmanın bir başka avantajı da size değerli iş becerilerini öğretebilmesidir. Bu sayede gelecekteki kariyerinizde size yardımcı olacak yeni beceriler öğrenirsiniz. Dahası, size rehberlik edebilecek ve muhtemelen daha sonra iyi maaşlı bir iş bulmanıza yardımcı olabilecek insanlarla tanışabilirsiniz.
Son fakat bir o kadar da önemlisi, bu tür bir çalışma hayatınıza eğlence ve tatmin getirir. Özellikle yardım maratonunu koşmak, küçük hayır kurumları için web siteleri oluşturmak gibi keyifli ve anlamlı etkinlikler sizi rahatlatabilir veya enerjilendirebilir. Aynı zamanda günlük iş, okul veya aile sorumluluklarınızdan kaçmanın da iyi bir yoludur.
Sonuç olarak gönüllü çalışma, topluma sağladığı katkıların yanı sıra bireylere birliktelik duygusu, motivasyon, iş becerileri, yaratıcılık, doyum ve keyif alma gibi önemli katkılar da sağlamaktadır. Kişisel ve mesleki yaşamlarına taşınabilirler.

CEVAP:
1. Çünkü dezavantajlı kişilerin toplumda karşılaştığı engellerin aşılmasına yardımcı olur.
2. Bireylere değerli iş becerilerini öğretebilir ve bu konuda bilgi verebilecek insanlarla tanışabilirler.
onlara rehberlik ediyor ve muhtemelen daha sonra ücretli bir iş bulmalarına yardımcı oluyor.
3. Gönüllü çalışma, bireylere birliktelik duygusu, motivasyon, iş becerileri,
kişisel ve mesleki yaşamlarına taşınabilecek yaratıcılık, tatmin ve zevk.
4. Öğrencilerin kendi cevapları

1. Gönüllü çalışma neden toplum için iyi bir uygulamadır?
2. Gönüllü çalışma bireylerin gelecekteki kariyerlerine nasıl yardımcı olur?
3. Makaleye göre gönüllü çalışmanın bireylerin kişisel ve mesleki yaşamlarına katkıları nelerdir?

4. Hiç gönüllü çalışma deneyiminiz oldu mu?
A. Eğer öyleyse, ne tür bir gönüllü çalışma deneyimlediniz?
B. Değilse, ne tür bir gönüllü çalışmayı deneyimlemek istersiniz?

Diğer Sayfaların Cevapları
12. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Notifier Cevapları ve Türkçe Çevirileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir