12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15 MEB Yayınları

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

Bu yazıda “12. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 15 cevapları MEB Yayınları” MEB Yayınları 12. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 15 cevaplarını yazdık. 12. sınıf İngilizce ders kitabı 1. ünite ( Theme) Music ünitesi cevapları sayfa 15 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları MEB Yayınları

SAYFA 15 CEVAPLAR

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15 MEB Yayınları
12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15 MEB Yayınları

SAYFA 15 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Before a song comes out, there is a lot of effort behind; technical work, studio work, agreements, arrangements, etc. Indeed, things start with lyrics. A song writer, a poet or any writer may make up the lyrics. True stories may be the inspiration for a poem or song lyrics, as well. It may be a deep suffering, a love story, moments of happiness, a memorable episode or a nation’s tragedy that lies behind. Some of the compositions that led Elvis to the incredible fame came out after his sorrows. The well-known Turkish folk song Ormancı (The Forest guard) is based on a true story that took place in an Anatolian village. When two young men lost their lives in a dispute, a sentimental man put his feelings down into words and later, his work was composed. İstiklal Marşı, Turkish National Anthem has an unprecedented heroic story behind. Mehmet Akif’s quote, after refusing to get the winner’s award, tells us how much a nation had suffered before they became the subject to this composition: “May Allah protect this nation from having to write another national anthem.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Bir şarkı çıkmadan önce, arkasında çok fazla çaba var; teknik işler, stüdyo çalışmaları, anlaşmalar, düzenlemeler vb. Gerçekten de, sözlerle başlar. Bir şarkı yazarı, bir şair veya herhangi bir yazar sözleri yapabilir. Gerçek hikayeler, bir şiir veya şarkı sözleri için ilham kaynağı olabilir. Derin bir ıstırap, bir aşk hikayesi, mutluluk anları, unutulmaz bir bölüm veya arkasında yatan bir ulusun trajedisi olabilir. Elvis’i inanılmaz bir şöhrete götüren bestelerden bazıları üzüntülerinden sonra ortaya çıktı. Tanınmış Türk türkü Ormanı Ormancı (Orman gardiyanı), bir Anadolu köyünde yer alan gerçek bir hikayeye dayanıyor. İki genç adam hayatlarını bir anlaşmazlıkta kaybettiğinde, duygusal bir adam duygularını sözlere döktü ve daha sonra çalışmaları bestelendi. İstiklal Marşı, Türkiye İstiklal Marşı’nın eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık hikayesine sahiptir. Mehmet Akif’in teklifi, kazananın ödülünü almayı reddettikten sonra, bir ulusun bu kompozisyona tabi olmadan önce ne kadar acı çektiğini anlatıyor: “Allah bu milleti başka bir milli marş yazmak zorunda kalmaktan koruyabilir.

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Tüm Sayfaların Cevapları MEB Yayınları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.