5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 40, 41, 42 Cevapları Özgün Yayınları

Bu yazıda “5. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 40, 41, 42 cevapları Özgün Yayınları” konusunu yazdık. Okullarda okutulan İngilizce ders kitabı Özgün Yayınlarına ait kitabın sorularının cevaplarını kısaca yazdık.

Bu yazıda 5. sınıf İngilizce ders kitabı 3. ünite Games and Hobbies ünitesi sayfa 40, 41, 42 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 40, 41, 42  Cevapları Özgün Yayınları

SAYFA 40 CEVAPLAR

5. sınıf İngilizce Kitabı sayfa 40 cevaplar özgün
5. sınıf İngilizce Kitabı sayfa 40 cevaplar özgün

Read the texts below. Which activities do the children like? Draw

Mike lives in New York and his hobby is collecting stamps. He also likes playing basketball with his friends, but he doesn’t like playing soccer. At home, he plays computer games.

Lucia lives in Madrid and she likes playing hopscotch. She also enjoys playing tic-tac-toe and chess, but she doesn’t enjoy playing tennis.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Aşağıdaki metinleri okuyun. Çocuklar hangi aktiviteleri sever? Çizmek

Mike New York’ta yaşıyor ve hobisi pul topluyor. Ayrıca arkadaşlarıyla basketbol oynamayı seviyor, ama futbol oynamaktan hoşlanmıyor. Evde bilgisayar oyunları oynuyor.

Lucia Madrid’de yaşıyor ve seksek oynamaktan hoşlanıyor. Ayrıca Tic Tac Toe ve satranç oynamaktan hoşlanıyor, ancak tenis oynamaktan hoşlanmıyor.

SAYFA 41 CEVAPLAR

5. sınıf İngilizce Kitabı sayfa 41 cevaplar özgün
5. sınıf İngilizce Kitabı sayfa 41 cevaplar özgün yayınları

Mary is from Canada. She has a brother, Peter. Peter and Mary like Playing soccer and going fishing, but they don’t like playing checkers. In winter, they go ice skating.

Go to page 149. Cut out two activities you like and two activities you dislike. Then, stick them in the boxes below.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Mary Kanadalı. Bir erkek kardeşi var Peter. Peter ve Mary futbol oynamayı ve balık tutmayı sever, ancak dama oynamayı sevmezler. Kışın buz patenine giderler.

Sayfa 149’a gidin. Beğendiğiniz iki etkinliği ve sevmediğiniz iki etkinliği kesin. Sonra onları aşağıdaki kutulara yapıştırın.

SAYFA 42 CEVAPLAR

5. sınıf İngilizce Kitabı sayfa 42 cevaplar özgün
5. sınıf İngilizce Kitabı sayfa 42 cevaplar özgün yayınları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir