8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 22, 23, 24 Cevapları Tutku Yayınları

Bu yazıda “8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 22, 23, 24  cevapları Tutku Yayınları” UPSWING ENGLISH Tutku Yayınları 8. sınıf ders kitabı sayfa 22, 23, 24 cevaplarını yazdık. 8. sınıf ders kitabı 1. Ünite. ünite Friendship ünitesi cevapla aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır. Diğer sayfaların cevapları 8. Sınıf İngilizce Kitabı Cevaplar

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 22, 23, 24 Cevapları Tutku Yayınları

SAYFA 22 CEVAPLAR

I get up very early on weekdays. I have an enormous breakfast with my family at about 7:00 and then go to school at 8:15. I have lunch at school at 12:30. My lessons finish at 3:30. I follow after-school activities from 4 o’clock to 6 o’clock in the afternoon. I arrive home from school at 6:30 every day. I get up late and have breakfast with my family on weekends. I attend my music school from 11:00 to 13:30 on Saturdays and Sundays. I chat with my friends online in the evenings. I watch a movie with my friends on Saturday evenings. I usually go to bed after 23:30 on Fridays and Saturdays.

ÇEVİRİSİ:

Hafta içi çok erken kalkarım. Ailemle 7: 00’de muazzam bir kahvaltı yapıyorum ve sonra saat 8: 15’te okula gidiyorum. 12:30 da okulda öğle yemeği yiyorum. Derslerim 3: 30’da bitiyor. Okul sonrası etkinlikleri öğleden sonra saat 4’ten akşam 6’ya kadar izliyorum. Her gün saat 6: 30’da okuldan eve geliyorum. Geç kalktım ve hafta sonları ailemle kahvaltı ediyorum. Müzik okuluma cumartesi ve pazar günleri 11: 00-13: 30 arasında katılıyorum. Akşamları arkadaşlarımla çevrimiçi sohbet ediyorum. Cumartesi akşamları arkadaşlarımla bir film izliyorum. Genellikle cuma ve cumartesi günleri 23: 30’dan sonra yatarım.

SAYFA 23 CEVAPLAR

Hello. My name’s Jessica, but everybody calls me Jess. I get up very early in the morning. I wash my face and hands. After I have breakfast, I skate to school. I love skating. I have two very close friends. Their names are Peter and Nicole.
Nicole likes music a lot. She loves rap, but she doesn’t listen to pop. She can’t stand it. She’s very good at school subjects. She joins in many aftr-school activities every day, and she always reads books. She doesn’t watch TV a lot, but she surfs the Internet. Peter has two great hobbies; basketball and music. He listens to heavy metal, but I think it is unbearable. He’s on the school basketball team. He has training from 4:00 to 6:00 on weekdays. I think it is difficult.

ÇEVİRİ:

Merhaba. Benim adım Jessica, ama herkes bana Jess diyor. Sabah çok erken kalkarım. Yüzümü ve ellerimi yıkarım. Sabah kahvaltım var, okula kayıyorum. Paten kaymayı seviyorum. Çok yakın iki arkadaşım var. Bunların isimleri Peter ve Nicole.
Nicole müzikten çok hoşlanıyor. Rap’i sever, ama pop dinlemiyor. Dayanamıyor. Okul derslerinde çok iyi. Her gün birçok okulu etkinliğine katılıyor ve her zaman kitap okuyor. Çok fazla televizyon izlemiyor ama internette dolaşıyor. Peter’ın iki büyük hobisi var; basketbol ve müzik Ağır metal dinler, ama bence dayanılmaz. Okul basketbol takımında. Hafta içi 4: 00-6: 00 arasında eğitim görüyor. Ben diffilt olduğunu düşünüyorum.

SAYFA 24 CEVAPLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir