8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 28, 29, 30 Cevapları Tutku Yayınları

Bu yazıda “8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 28, 29, 30  cevapları Tutku Yayınları” UPSWING ENGLISH Tutku Yayınları 8. sınıf ders kitabı sayfa 28, 29, 30 cevaplarını yazdık. 8. sınıf ders kitabı 2. Ünite. üniteTeen Life ünitesi cevapla aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır. Diğer sayfaların cevapları 8. Sınıf İngilizce Kitabı Cevaplar

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 28, 29, 30 Cevapları Tutku Yayınları

SAYFA 28 CEVAPLAR

SAYFA 29 CEVAPLAR

 

SAYFA 30 CEVAPLAR

Hello! My name’s Devans Sharma. We live in Noida, India. My mother wakes my sisters and me up at 6:15 every morning. I brush my teeth, take a bath and get dressed for school in the mornings. After I have breakfast, I take my huge bag and run for my school bus. On the bus, I listen to bhangra music on my cell phone. Bhangra music and dance are very popular in India. When I get to school, I greet my friends and we have a chat. I love my teachers, but they always give us a lot of homework. I have school club activities on Tuesdays and Thursdays. I am in the movie club. My favorite movie is 3 Idiots. It’s an excellent comedy movie. I come back home at about 6:00 in the evenings. First, I play with my sisters. Then I have dinner with my family. My favorite meal is biryani. I love eating this traditional meal at dinner. Then I usually surf the Internet. I go to bed at about 11:00.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Merhaba! Benim adım Devans Sharma. Hindistan’ın Noida kentinde yaşıyoruz. Annem her sabah saat 6: 15’te kız kardeşlerimi ve beni uyandırır. Sabahları dişlerimi fırçalarım, banyo yaparım ve okul için giyinirim. Kahvaltıdan sonra kocaman çantamı alıp okul otobüsüme koştum. Otobüste cep telefonumda bhangra müziği dinliyorum. Bhangra müziği ve dansı Hindistan’da çok popüler. Okula gittiğimde arkadaşlarımı selamlıyorum ve sohbet ediyoruz. Öğretmenlerimi çok seviyorum, ama onlar bize her zaman çok ödev veriyorlar. Salı ve perşembe günleri okul kulübü faaliyetlerim var. Ben sinema kulübündeyim. En sevdiğim film 3 Salak. Mükemmel bir komedi filmi. Eve akşam saat 6:00 da geliyorum. İlk önce kız kardeşlerimle oynarım. Sonra ailemle akşam yemeği yerim. En sevdiğim yemek biryani. Akşam yemeğinde bu geleneksel yemeği yemeyi seviyorum. Sonra genellikle internette gezinirim. 11: 00’de yatarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir