8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86 Tutku Yayınları

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86 Tutku Yayınları 8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Tutku Yayınları Sayfa 86 8. sınıf İngilizce ders kitabı Tutku  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. 6. ünite Türkçe çevirileri.

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86 Tutku Yayınları

SAYFA 86 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Do you keep a diary? If so, what do you write about? Share with your friends.

2. Read Justin’s diary below and put a tick (✓) in the correct boxes. Correct the false ones.

Dear Diary,
I got up very early today. I made my bed and tidied up my room. After that, I took my dog, Olive, for a walk in the garden. I like walking with Olive because it is so sweet. Then I came back home about 20 minutes later. I had a shower and then I prepared breakfast. My father usually prepares breakfast, but he was ill in the morning, so I wanted to help him. We had breakfast and then my sister and I left home for school. My sister and I always go to school together.

I arrived at school on time. We have some rules at school. We always have to keep our class clean and tidy. We have to be silent and listen to our teacher carefully. We should also be respectful of our friends. I am responsible for our class library. I always write down my friends’ names when they borrow books and when they return the books, but there was a problem today. I couldn’t find two of the books. I hope I will find them tomorrow.
After school, I picked up my sister from her school, and we came back home together. I must help my sister to do her homework. And of course I have to do mine and study for the exams. So, we studied together for an hour. Then I surfed the Internet and played online games. Then my father and I played basketball in our garden. My mother prepared dinner, and we had a delicious dinner together and chatted. My sister and I loaded the dishwasher and my father took out the garbage. Then we watched TV together and here I am. I must sleep now. See you tomorrow.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Günlük tutuyor musunuz? Eğer öyleyse, ne hakkında yazıyorsun? Arkadaşlarınla ​​paylaş.

2. Aşağıdaki Justin’in günlüğünü okuyun ve doğru kutulara bir onay işareti (✓) koyun. Yanlış olanları düzelt.

Sevgili günlük,
Bugün çok erken kalktım. Yatağımı yaptım ve odamı topladım. Bundan sonra bahçede bir yürüyüş için köpeğimi Olive’e götürdüm. Olive ile yürümeyi seviyorum çünkü çok tatlı. Sonra yaklaşık 20 dakika sonra eve döndüm. Bir duş aldım ve sonra kahvaltı hazırladım. Babam genellikle kahvaltı hazırlar, ancak sabahları hastaydı, bu yüzden ona yardım etmek istedim. Kahvaltı yaptık ve sonra kız kardeşim ve ben okula gittik. Kız kardeşim ve ben hep birlikte okula gideriz.

Okula zamanında geldim. Okulda bazı kurallarımız var. Sınıfımızı her zaman temiz ve düzenli tutmalıyız. Sessiz olmalıyız ve öğretmenimizi dikkatle dinlemeliyiz. Ayrıca dostlarımıza da saygılı olmalıyız. Sınıf kütüphanemizden sorumluyum. Kitap ödünç aldıklarında ve kitapları iade ettiklerinde arkadaşlarımın adlarını her zaman yazıyorum, ancak bugün bir sorun vardı. İki kitap bulamadım. Umarım onları yarın bulacağım.
Okuldan sonra kız kardeşimi okulundan aldım ve eve geri döndük. Kız kardeşime ödevlerini yapmaları için yardım etmeliyim. Ve tabii ki benimkini yapmalı ve sınavlara çalışmalıyım. Bir saat birlikte çalıştık. Sonra interneti araştırdım ve çevrimiçi oyunlar oynadım. Sonra babam ve ben bahçemizde basketbol oynadık. Annem yemek hazırladı ve birlikte lezzetli bir akşam yemeği yedik ve sohbet ettik. Kız kardeşim ve ben bulaşık makinesini yükledik ve babam çöpü çıkardı. Sonra birlikte televizyon izledik ve işte buradayım. Şimdi uyumalıyım. Yarın görüşürüz.


1. Justin has a dog and its name is Olive.
2. His mother usually prepares breakfast.
3. His mother takes him and his sister to school.
4. He’s responsible for his class library.
5. His mother helps his sister to do her homework.
6. Justin took out the garbage after dinner.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Justin’in bir köpeği var ve adı Olive.
2. Annesi genellikle kahvaltı hazırlar.
3. Annesi onu ve kız kardeşini okula götürür.
4. Sınıf kütüphanesinden sorumludur.
5. Annesi kız kardeşinin ödevini yapmasına yardım eder.
6. Justin akşam yemeğinden sonra çöpü çıkardı.

5 Comments on “8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86 Tutku Yayınları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir