9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 64 Türkçe Çevirisi ve Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 64 9. sınıf İngilizce ders kitabı Pasifik Yayınları  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. Teen Wise 9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 5. ünite Sayfa 64 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 64

SAYFA 64 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

12. Write a text comparing characteristics of people by giving your opinions

My inspirational people are Zeynep Bayçınar and Eda Solmaz. They are from Muradiye in Van. They both have got dark skin and dark long hair. Eda is older than Zeynep, but Zeynep is taller than Eda. I think Eda is thinner than Zeynep. They took up running when they were little
girls. They were the best runners in their town and they are in Turkish
National Athletics team now. These girls must be more hardworking and talented than the other athletes because they have got a lot of medals and they became champions.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

12. Görüşlerinizi belirterek kişilerin özelliklerini karşılaştıran bir metin yazın.

İlham aldığım kişiler Zeynep Bayçınar ve Eda Solmaz. Van Muradiyeli. İkisinin de koyu teni ve koyu uzun saçları var. Eda, Zeynep’ten daha yaşlıdır ama Zeynep, Eda’dan daha uzundur. Bence Eda Zeynep’ten daha ince. Küçük bir kızken koşmaya başladılar. İlçelerinin en iyi koşucusuydular ve şu anda Türkiye Milli Atletizm takımındalar. Bu kızlar diğer sporculardan daha çalışkan ve yetenekli olmalı çünkü çok madalyaları var ve şampiyon oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir