9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 67 Türkçe Çevirisi ve Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 67 9. sınıf İngilizce ders kitabı Pasifik Yayınları  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. Teen Wise 9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 5. ünite Sayfa 67 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 67

SAYFA 67 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

17. Listen and repeat the words ending with “ing” in Part A. Then, read Part B yourself and check your pronunciation

PART A
putting helping
calling bringing
rowing healing

PART B

I hate watching football.
They are leaving the place now.
Are you coming with me?
Autumn leaves are falling down.
Why is fishing so fun?

Writing Time

18. Write a text describing your inspirational character.

My inspirational character is Büşra Ün. She is a Turkish Paralympic wheelchair tennis player. She was born in İzmir in 1994. At the age of six-and half-months, her parents noticed that she had no feeling in her legs because of a tumour. She had surgeries, but she couldn’t stand or walk. First, she played table tennis. Then, she began to play wheelchair tennis. She is the first Turkish female tennis player to compete in the Paralympics. She won a lot of cups and medals and I’m sure she will continue to bring gold medals to our country.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

17. Bölüm A’da “ing” ile biten kelimeleri dinleyin ve tekrarlayın. Ardından, Bölüm B’yi kendiniz okuyun ve telaffuzunuzu kontrol edin.

BÖLÜM A
yardım koymak
arayarak getirmek
kürek şifa

BÖLÜM B

Futbol izlemekten nefret ederim.
Şimdi yeri terk ediyorlar.
Benimle geliyor musun?
Sonbahar yaprakları düşüyor.
Balık tutmak neden bu kadar eğlenceli?

Yazma Süresi

18. İlham veren karakterinizi anlatan bir metin yazın.

İlham aldığım karakter Büşra Ün. Türk Paralimpik tekerlekli sandalye tenisçisidir. 1994 yılında İzmir’de doğdu. Altı buçuk aylıkken ailesi, bir tümör nedeniyle bacaklarında his olmadığını fark etti. Ameliyat oldu ama ayakta duramıyor ve yürüyemiyor. Önce masa tenisi oynadı. Ardından tekerlekli sandalye tenisi oynamaya başladı. Paralimpik Oyunları’nda yarışan ilk Türk kadın tenisçidir. Bir çok kupa ve madalya kazandı ve eminim ki ülkemize altın madalyalar getirmeye devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir