9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 82 MEB

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 82 9. sınıf İngilizce ders kitabı MEB  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. Teen Wise 9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 6. ünite Sayfa 82 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 82

SAYFA 82 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

READING & WRITING

1 a. Three teenagers are on holiday with their parents. They leave short messages for their parents at the reception desk. Read the message slips and match them with the cities they are in.

a. Barcelona b. Paris c. London

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

OKUMA YAZMA

1 A. Üç genç ebeveynleri ile tatilde. Resepsiyonda ebeveynleri için kısa mesajlar bırakıyorlar. Mesaj fişlerini okuyun ve bulundukları şehirlerle eşleştirin.

a. Barselona b. Paris c. Londra


Mum & Dad Mum,
I have the room key.I am going out for a boat tour near the Eiffel Tower. I’ll be back at 7 p.m.Mark

Dad,
The football match starts at open at the Nou Camp Stadium at 2 p.m. I have two tickets. Joel

Mum
The shops in Oxford Street open at 9 tomorrow morning.
I’ll be t in the lobby around 8:30.
Debby

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Anne ve baba anne,
Oda anahtarım var. Eyfel Kulesi’nin yakınında tekne turuna çıkıyorum. Akşam 7’de döneceğim Mark

 Baba,
Futbol maçı saat 14: 00’te Nou Camp Stadı’nda başlıyor. İki biletim var. Joel

Anne
Oxford Street’teki mağazalar yarın sabah 9’da açılıyor.
Saat 8: 30’da lobide kalacađým.
Debby


b. Work in pairs. Imagine you are at a foreign city with your parents. Leave a short message on the slip above for your parents and read it to your partner. Ask him / her to guess the city you are in.

2 Match the words with their opposites.

1. quiet 3. exciting 5. modern
2. relaxing 4. large 6. expensive
a. boring c. crowded e. small
b. ancient d. cheap f. stressful

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

. Çiftler halinde çalışın. Ailenizle yabancı bir şehirde olduğunuzu düşünün. Ebeveynleriniz için yukarıdaki fişe kısa bir mesaj bırakın ve partnerinize okuyun. Bulunduğunuz şehri tahmin etmesini isteyin.

2 Kelimeleri karşıtlarıyla eşleştirin.

1. sessiz 3. heyecan verici 5. modern
2. rahatlatıcı 4. büyük 6. pahalı
a. sıkıcı c. kalabalık e. küçük
b. eski d. ucuz f. stresli


I love Buenos Aires, the capital of Argentina, it is one of the most exciting cities in the world. It is in the south-east of South America. It’s summer here now. The weather is warm and sunny. I really enjoy sailing on Panama River Delta.The architecture is great. A lot of tourists visit the city.The streets are crowded in Buenos Aires, but it’s not a stressful city. I’m staying near the shopping area called Calle Florida.It’s a great place buy leather clothes, meet people and watch tango dancers.
By the way Buenos Aires is the birthplace of the tango.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’i seviyorum, dünyanın en heyecan verici şehirlerinden biri. Güney Amerika’nın güney doğusundadır. Şimdi yaz geldi. Hava sıcak ve güneşli. Panama Nehri Deltası’nda yelken açmayı gerçekten seviyorum. Buenos Aires’te sokaklar kalabalık ama stresli bir şehir değil. Calle Florida adlı alışveriş bölgesinin yakınında kalıyorum, deri kıyafet almak, insanlarla tanışmak ve tango dansçılarını izlemek için harika bir yer.
 Bu arada Buenos Aires, tangonun doğum yeri.


Lisbon is so cool and romantic!
It’s the capital city of Portugal.
It’s winter, but the weather is rainy and cool, not very cold. I can say it’s a small city, so you can walk every single street in a day. It’s an ancient city. I love taking photos of Jerónimos Monastery, Belem Tower beautiful doors of colourful buildings. Food is not expensive. You pay only €10 for delicious sea food a very good restaurant. Lisbon is the birthplace of fado and you can enjoy listening to it.
It’s a relaxing city, but you can have lots of fun there, too. I always love coming here with bells on.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Lizbon çok havalı ve romantik!
Burası Portekiz’in başkenti.
Kış, ama hava yağmurlu ve serin, çok soğuk değil. Küçük bir şehir olduğunu söyleyebilirim, böylece bir günde her caddede yürüyebilirsiniz. Burası antik bir şehir. Jerónimos Manastırı, renkli binaların güzel kapıları Belem Kulesi’nin fotoğraflarını çekmeyi seviyorum. Gıda pahalı değil. Çok iyi bir restoran lezzetli deniz ürünleri için sadece 10 € ödersiniz. Lizbon fado’nun doğum yeridir ve onu dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz.
Dinlendirici bir şehir, ama orada da çok eğlenebilirsiniz. Ben her zaman çan ile buraya gelmeyi seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir