Arkadaşlık İle İlgili Hikaye Kısa

Arkadaşlık İle İlgili Hikaye. Arkadaşlık, yani dostluk konusunu anlatan kısa, eödev hikaye yazınız. Bu kısa hikayede arkadaşlık ve önemini anlattık.

Arkadaşlık İle İlgili Hikaye

ARKADAŞ HİKAYESİ KISA

Mahallemize bir aile taşındı. Bir erkek çocukları vardı. İsmi Ali. Ali ile aynı sınıfa gidiyorduk. Onunla arkadaş olduk.

Birlikte des çalışıyor, top oynuyorduk. Ali’nin bir özelliği vardı konuşurken kekeliyordu. Bazı çocuklar onu taklit ediyor ve dalga geçiyorlardı.

Ali üzülüyor, hemen oradan uzaklaşıyordu. Bir gün sınıfa birikte girdik. Bütün sınıf birden ayağa kalktı ve Ali’yi taklit ettiler ve güldüler. Bunu yapanı biliyordum. Sınıfın yaramazı Ziya.   Ali dondu kaldı. Ziya’nın yanına gittim ve ona güzel bir yumruk attım. Bütün herkes sustu. “Ali bizim arkadaşımız. Onunla dalga geçemezsiniz.” diye bağırdım. Ali dışarı koştu.

Ertesi gün beden eğitimi dersinde bahçede top oynuyorduk. Nasıl oldu anlamadık ama bir köpek bize saldırdı. Kaçmaya çalıştık ama köpek bütün sınıfı köşeye sıkıştırmıştı. Bağırıp yardım istedik, ama köpek bir arkadaşımızı ısırdı. Korkudan hepimiz ağlıyorduk.

Tam o sırada Ali köpeğe doğru koştu ve ona tekme attı. Köpekle boğuşmya başladı. Çok kötü sesler geliyor, ama bir şey yapamıyorduk.

Sesleri duyan öğretmenlerimiz koşup geldi. Köpek kaçtı fakat Ali yerde kanlar içinde yatıyordu. Hemen hastaneye kaldırıldı. Ali’nin durumu ciddiydi, onun için dua ettik. O bizim hayatımızı kurtarmıştı.

Ali bir hafta sonra iyileşti . Hastaneye ziyaretine gittik. Ziya ve onunla dalga geçen diğer çocuklar Ali’den özür diledi. Ziya sordu, “Ali neden köpeğin önüne geçtin bizim için?”. Ali cevap verdi “Siz benim arkadaşımsınız”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir