Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Kısa

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Kısa. Vatan sevgisi konulu, bilgilendirici bir metin kompozisyon yazdık. Kısa şekilde yazdığımız vatan sevgisini anlatan kompozisyonumuzu tarzı  örnek olarak kullanabilirsiniz. Vatan Sevgisi Kompozisyon Kısa

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Kısa

Vatan üzerinde özgürce yaşadığımız, bizim yuvamız olan kara parçasıdır. Vatanımız bizim için kutsaldır çünkü atalarımız da burada yaşamış ve vatanı bize emanet etmişlerdir.

Vatanı sevmek en yüze duygulardan birisidir. Vatanını seven kişi onu korumak için gerekirse canını verir. Türk milleti vatanını korumuş,  bu uğurda binlerce şehit vermiştir. Türk Milleti vatan sevgisi ile yoğrulmuş yüreğini mermilerin önüne siper etmiştir. Vatanı olmayan bir millet yok olmaya mahkumdur, vatan sevgisi olmayan insanlar ise vatanını er geç kaybeder. Vatanını seven kişi, vatanının gelişmesi için çalışır, ilim ve teknoloji ile vatanını geliştirir. İlimde, bilimde, sanatta en ileri seviyelere gelerek vatanımızı düşmanlara karşı korumak her Türk’ün görevidir. Vatan görev bekler, vatan sevgisi ile dolu sinelerle vatan ilelebet var olur. Nice türküler, şiirler vatan sevgisini anlatır.

Vatan bizim anamız, yuvamız, özgürlüğümüzün teminatıdır. Vatan sevgisi ile bu vatanı koruyalım.  Vatan sevgimiz ile gelecek nesillere örnek olalım. Vatanımı çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir