Aşağıda bazı sosyal bilim dallarının hayatımıza kazandırdıkları anlatılmıştır. Açıklamaların hangi sosyal bilimle ilgili olduğunu altında verilen boşluklara yazınız.

Sosyal Bilgiler dersinin Türkiye Cumhuriyeti’nin etkin bir vatandaşı olarak gelişimimize katkıları nelerdir?

Bu yazıda “Aşağıda bazı sosyal bilim dallarının hayatımıza kazandırdıkları anlatılmıştır. Açıklamaların hangi sosyal bilimle ilgili olduğunu altında verilen boşluklara yazınız.” sorusunun cevabını kısaca yazdık.

Aşağıda bazı sosyal bilim dallarının hayatımıza kazandırdıkları anlatılmıştır. Açıklamaların hangi sosyal bilimle ilgili olduğunu altında verilen boşluklara yazınız.

1) Arkadaşlarımızla iyi geçinmek için onları tanımaya çalışırız. İnsanların davranış biçimlerini nasıl anlayacağımızı, onları kırmamak için nasıl davranacağımızı, kendimizi arkadaşlarımıza nasıl ifade etmemiz gerektiğini bu bilim sayesinde öğreniriz.

CEVAP : PSİKOLOJİ

2) Hayatımız boyunca yer aldığımız gruplar içerisinde bize düşen görevlerin ve sorumlulukların neler olduğunu bu bilim dalının çalışmaları sayesinde öğreniriz.

CEVAP : SOSYOLOJİ

3) Türkçenin tarih boyunca yaşadığı değişimi bu bilim dalının çalışmalarıyla öğreniriz

CEVAP : FİLOLOJİ

Filoloji Nedir? Filoloji; dillerin yapısını, tarihsel gelişimini ve birbirleri ile ilişkilerini inceleyen bilim dalıdır.

6. sınıf Sosyal Bilgiler kitabı TÜM SAYFALARIN cevapları

İLAVE BİLGİ

Sosyal bilim dallarına örnekler verelim; Tarih, Coğrafya, Arkeoloji, Filoloji, Psikoloji, Sosyoloji,

Toplumun genel yararını sağlamak için konulan kanunların bütününe hukuk denir. Bireylerin birbirleriyle, toplumla ve devletle ilişkilerini düzenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir