Ben bir şair olsaydım diye başlayan bir kompozisyon ​yazınız

Ben bir şair olsaydım diye başlayan bir kompozisyon ​yazınız. Şair duygularını kelimelere yansıtan ve insanların duygularını ortaya çıkarabilen kişilerdir. Ben bir şair olsaydım konulu kısa bir kompozisyon örneği yazdık. “Ben bir şair olsam” cümlesi ile başlayan kısa bir kompozisyon yazdık.

Ben bir şair olsaydım diye başlayan bir kompozisyon ​yazınız

Kısa Bir Kompozisyon

Ben bir şair olsaydım, senden bendenbahseder, en güzel duygularla sana hayatı anlatırdım. Kelimelerimle insanların yüreklerine dokunur. Sevgi ile onların hayatta mutlu olmalarını sağlardım.

Şiirimde çiçekler olur, kuşlar uçar, çocuklar mutlu, gökyüzünün mavliğinde umut dolu yarınlardan bahsederdim. Ben bir şair olsaydım, insanlar okudukça şiirlerimi yaşama sevinci ile dolar, kötülüklerden uzak mutlu şarkılar söylerdi. Şiirlerimde kötü kelimeler kullanmazdım, zaten kötülüklerden behseden çok. Şiirlerimde yüreklere tempo tutturan bir müzik, kulaklarımızda şarkıların sesi, suların serinliği, kitaplardan yayılan ışıklar olurdu. Sevgiler çağlardı her kelimeden, her sevgiden bahsederdim. Bir kedinin gülüşü olurdu mesela ve mutluluğun tablosunu çizerdim kelimelerimle.

Ben bir şair olsaydım, şiirimin sonunda insanlar mutlu, huzurlu, sevdiğinin elinden tutar, batan güneşe karşı iyi ki yaşıyorum derlerdi. Ben bir şairim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir