Çevrenizde Sizlerin Faydalanması İçin Ayrılmış Eğitim Ve Oyun Alanları Var Mı?

Çevrenizde Sizlerin Faydalanması İçin Ayrılmış Eğitim Ve Oyun Alanları Var Mı?

Çevrenizde Sizlerin Faydalanması İçin Ayrılmış Eğitim Ve Oyun Alanları Var Mı? 4.sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabındaki ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Çevrenizde Sizlerin Faydalanması İçin Ayrılmış Eğitim Ve Oyun Alanları Var Mı?

Çevrenizde Sizlerin Faydalanması İçin Ayrılmış Eğitim Ve Oyun Alanları Var Mı? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Evet var. Oyun oynamak için parklar, spor alanları, yüzme havuzları ve eğitim için okul, kütüphane ve derslikler var.

BİLGİ NOTU

Çocuk Haklarından biri “Oyun oynama hakkı ve Eğitim Hakkıdır.”

Her çocuk kendi gelişimi için uygun ve modern eğitimi alma hakkına sahiptir. Ayrıca oyun oynamak için uygun ortam ve oyuncaklara ulaşabilmelidir.

Çocuklarda toplumun bir bireyi ve geleceğin büyükleri olarak bazı haklara sahiptir.

Çocuklar yaşlarının küçük olması sebebi ile haklarını kendileri koruyamaz. Bu yüzden Çocuk Hakları adında bir bir sözleşme bir çok ülke tarafından imzalanmıştır.

20 Kasım 1989’da Birleşmiş Milletler, Çocuk Hakları Sözleşmesi kabul edilmiştir. Türkiye de sözleşmeyi onaylamış, yasalarını çocuk haklarını korumak için yeniden düzenlemiştir.

Dünyanın birçok yerinde savaş mağduru olan, çalışmak zorunda olup okula gidemeyen, sağlıklı beslenemeyen çocuklar vardır. Çocukların ve haklarının korunmasında birinci sorumlu ailedir. Ailelerin çocuklarına yeterli korumayı sağlayamadığı durumlarda çocukları devlet korumak zorundadır.

Birer çocuk olarak haklarımızı bilelim. Haklarımızı arayalım. ( 1 , 2 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir