Fuar, Festival, Sergi Gibi Faaliyetler Ülkeler Ve Şehirlerin Birbirleriyle İlişkilerinin Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunuyor?

Size göre çevremiz ile doğru iletişimi nasıl kurabiliriz?
Fuar, Festival, Sergi Gibi Faaliyetler Ülkeler Ve Şehirlerin Birbirleriyle İlişkilerinin Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunuyor?

Fuar, Festival, Sergi Gibi Faaliyetler Ülkeler Ve Şehirlerin Birbirleriyle İlişkilerinin Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunuyor?  4.sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar ünitesi ödev sorularının cevaplarını kısaca okuyabilirsiniz.

Fuar, Festival, Sergi Gibi Faaliyetler Ülkeler Ve Şehirlerin Birbirleriyle İlişkilerinin Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunuyor?

Fuar, Festival, Sergi Gibi Faaliyetler Ülkeler Ve Şehirlerin Birbirleriyle İlişkilerinin Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunuyor? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Fuar ve sergileri bir çok kişi ziyaret eder, turistik gelirler artar
  2. Ülkelerin reklamı yapılmış olur
  3. Ülkeler ürünlerini tanıtabilir
  4. Ülkeler bütün dünya tarafından tanınmış olur
  5. Ticari ilişkiler gelişir
  6. Gelenek ve görenekler tanıtılır
  7. Diğer ülkeler ile dostluk ve ticari ilişkilerimiz gelişir

Fuar, festival, sergi gibi faaliyetler ülkeler ve şehirlerin birbirleri ile ilişkilerini geliştirir. İnsanların birbirirleri ile tanışmasını, kültürel ilişkiler kurmasını sağlar.

İLAVE BİLGİ NOTU

Sergilerin amacı, ticari ürünlerin tanıtılması, kültürel zenginliklerin tanıtılması, bilimsel birikimlerin paylaşılması, ülkeler arası ilişkilerin artırılmasını sağlar.

Örneğin Ankara’da yapılan el sanatları fuarında 30 ülkeye ait el sanatları tanıtılmış. Bu kadar çok ülke ve ürünü bir araya getirmek mümkün değildir. Fuar ve sergiler ülkeleri ve ürünlerini en etkin ve ucuz bir yolla tanırılmasını sağlar.

Ülkeler ticari anlaşmalar yapar, ilişkiler gelişir.

Fuar nedir?

Fuar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan pazar. Alıcı ve satıcıların bir araya gelerek iş anlaşmaları yaptıkları bu pazarlar genellikle aynı yerlerde ve düzenli aralıklarla, her yıl aynı tarihte birkaç haftalığına kurulurlar. Bu sergiler tek bir iş koluna ya da belirli bir iş kolunun tek bir dalını konu alabileceği gibi her tür ürünü ve hizmeti de kapsayabilir.  ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir