İçinde “iletişim” sözcüğü geçen bir cümle kurunuz. Bu cümleden hareketle iletişimin ne olduğuna ilişkin tahminlerde bulununuz.

İçinde “iletişim” sözcüğü geçen bir cümle kurunuz. Bu cümleden hareketle iletişimin ne olduğuna ilişkin tahminlerde bulununuz. konusunu kısaca yazdık. İletişim hayatımızın en önemli parçasıdır. İçinde iletşim geçen cümleler kurduk ve bu cümleden hareketle iletişimin ne olduğunu yazdık.

İçinde “iletişim” sözcüğü geçen bir cümle kurunuz. Bu cümleden hareketle iletişimin ne olduğuna ilişkin tahminlerde bulununuz.

İletişim cümleleri;

  • İletişim araçlarını sınıfta öğrendik.
  • İletişim kuramadığı için derdini anlatamadı.
  • İnsan farklı şekillerde iletişim kurabilir.
  • İletişim hayatın vazgeçilmez bir gereğidir.
  • Dil bir iletişim aracıdır.
  • Takımda iletişim olmadığı için yenildik.
  • İletişim kuramadıkları için çok merak etmiş.

İLETİŞİM NEDİR? tahmin edelim;

“İletişim” duygu, düşünce ve bilgilerin her türlü yolla başkalarına aktarılmasıdır.

İletişim; Kişiler arasında, duygu, düşünce, bilgi ve haberlerin akla gelebilecek her türlü biçim ve yolla kişiden kişiye karşılıklı olarak aktarılmasıdır

Sayfa 12 cevaplar

Görselde kurulan iletişim şeklini doğru buluyor musunuz? Açıklayınız.

Evet buluyorum. İletişim kurallarına göre hareket etmişlerdir.

AÇIKLAMA

İletişim insanların olduğu her yerde vardır. Çevremizde olup bitenleri anlamak ve kendimizi çevremizdekilere anlatabilmek için iletişim kurarız. Konuşmamız, susmamız, yüz ifadelerimiz, oturuş biçimimiz, iletişim kurmak için yaptığımız bazı davranışlardır. Ağzımızdan çıkan sesler, çizdiğimiz resimler, konuştuğumuz dil, kullandığımız yazı ve yazı araç gereçleri iletişim kurmamıza yarar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.