Kur’an-ı Kerim mealinden Bakara suresi 153; Âl-i İmrân suresi 53, 102; Asr suresi 1-3. ayetlerini bularak aşağıdaki boşluğa yazınız.

Bu yazıda “Kur’an-ı Kerim mealinden Bakara suresi 153; Âl-i İmrân suresi 53, 102; Asr suresi 1-3. ayetlerini bularak aşağıdaki boşluğa yazınız.” konsunu yazdık. Belirtilen ayetlerin anlamlarını Kur’an-ı Kerim mealinden yazdık. 9. sınıf Din Kültürü kitabı sayfa; 53 cevapları

Kur’an-ı Kerim mealinden Bakara suresi 153; Âl-i İmrân suresi 53, 102; Asr suresi 1-3. ayetlerini bularak aşağıdaki boşluğa yazınız.

Bakara suresi 153;

Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım dileyin. Şüphesiz Allah sabredenlerin yanındadır..1

Âl-i İmrân suresi 53, 102;

“Rabbimiz! İndirdiğine inandık ve peygambere tâbi olduk; artık bizi şahitlerle beraber yaz.” ( Al-i İmran Suresi 53  ayet)

Ey iman edenler! Allah’a karşı gereği gibi saygılı olun ve ancak müslüman olarak can verin. ( Al-i İmran Suresi 102  ayet)

.2 3

Asr suresi 1-3

Asra yemin ederim ki, ( 1 )

İnsan gerçekten ziyandadır. ( 2 )

Ancak iman edip iyi dünya ve âhiret için yararı işler yapanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler başkadır. ( 3 )

4

İLAVE BİLGİ NOTU

Asr Suresi

 Kur’an’ın Mekke’de indirildiğine inanılan, 3 ayetten oluşan, 103. suresidir. Asr, çağ, ikindi vakti veya uzun zaman anlamlarına gelebilen bir kelimedir. Surede kurtuluşun imana, iyi işler yapmaya hakkı ve sabrı tavsiye etmeye bağlı olduğu anlatılmıştır.

9. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders kitabı cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir