Kur’an-ı Kerim Mealinden Bakara Suresi, 83 Ve Nisâ Suresi, 36. Ayetleri Http://kuran.diyanet.gov.tr Adresinden Bularak Aşağıdaki Boşluğa Yazınız.

Bu yazıda “Kur’an-ı Kerim Mealinden Bakara Suresi, 83 Ve Nisâ Suresi, 36. Ayetleri Http://kuran.diyanet.gov.tr Adresinden Bularak Aşağıdaki Boşluğa Yazınız.” sorusunu cevapladık. Kur’an-ı Kerim mealinden Bakara Suresi 83. ayet ve Nisa Suresi 36. ayet mealleri yazdık.

Kur’an-ı Kerim Mealinden Bakara Suresi, 83 Ve Nisâ Suresi, 36. Ayetleri Http://kuran.diyanet.gov.tr Adresinden Bularak Aşağıdaki Boşluğa Yazınız.

Bakara Suresi 83. Ayet

Bir zamanlar biz İsrâiloğulları’ndan, “Yalnız Allah’a kulluk edeceksiniz; ana babaya, yakın akrabaya, yetimlere, yoksullara iyilik edeceksiniz. İnsanlara güzel söz söyleyin, namazı kılın, zekâtı verin” diyerek söz almıştık. Sonra, içinizden küçük bir kesim dışında, sözünüzden döndünüz; hâlâ da sırt çevirmektesiniz.

Nisa Suresi 36. Ayet

Allah’a kulluk edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Anne babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yolcuya, ellerinizin altında bulunanlara iyi davranın. Allah kendini beğenen ve böbürlenip duran kimseyi asla sevmez.

9. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERS KİTABI CEVAPLARI . Bakara Suresi 83. ayet..  Nisa Suresi 36. Ayet

İLAVE BİLGİ NOTU

Nisa Suresi 

Medine döneminde inmiştir. 176 âyettir. Sûre, özellikle kadın haklarından,onların hukûkî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır. “Nisâ” kadınlar demektir.

Bakara Suresi

Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara (sığır)” kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir