Okulda başınızdan geçen ya da tanık olduğunuz bir olayı aşağıya yazınız.

Okulda başınızdan geçen ya da tanık olduğunuz bir olayı aşağıya yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. 7. sınıf türkçe ders kitabı okuma metinleri sorularının cevaplarından birisini kısaca yazdık. Okulda başımdan geçen bir olayı şu aşağıdaki şekilde örnek olması için yazdım.

Okulda başınızdan geçen ya da tanık olduğunuz bir olayı aşağıya yazınız.

Her zamanki gibi okula gitmiştim. Dersimizi dinliyor, teneffüste arkadaşlarımızla oynuyorduk. Matematik dersinin ortasında,  bir arkadaşımız elini kaldırıp, “Öğretmenim bir yanık kokusu geliyor” dedi.

Herkes dikkat kesildi. Ama koku var, yok. Duydum, duymadım tartışması oldu. Sonra tekrar derse devam ettik.

Bir anda koku ve duman gelmeye başladı. Öğretmenimiz koridora baktı. Evet alt kattan duman geliyordu. Hemen bizi koridora çıkardı. Alarmlar çalmaya başladı. Toplu olarak merdivenlere gittik. Ama aşağıya inemiyorduk. Tekrar geri döndük. İtafiye okulun bahçesine gelmişti. Camdan dışarı baktığımızda herkes bahçede toplanmıştı. Duman ve alevler artmıştı. Herkesi korku sarmıştı. Gözlerimizde korku ve heycan vardı.

En sonunda itfaiye bahçeye şişme yatak açtı. Atlamakta treddüt eden arkadaşlarımız oldu. Üçüncü kattan aşağı sırayla atladık. Diğer kalanları da merdivenle kurtardılar.

Bu okulda başımdan geçen en önemli olaydır. Rüyalarımda hala üçüncü kattan atladığımı görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir