“Sığırtmaç Mustafa’nın Öyküsü” metnindeki kahramanın yerine koyarak Atatürk’e bir mektup yazınız

“Sığırtmaç Mustafa’nın Öyküsü” metnindeki kahramanın yerine koyarak Atatürk’e bir mektup yazınız. sorusun cevabını kısaca yazdık. 7. sınıf Türkçe ders kitabı okuma matinleri sorularından birinin cevabını yazdık.

“Sığırtmaç Mustafa’nın Öyküsü” metnindeki kahramanın yerine koyarak Atatürk’e bir mektup yazınız

Sevgili Atatürk,

Ben adaşın “Mustafa”. Hani bir gün yolda gördüğün öküzleri güden çocuk. Sonra hayatıma güneş gibi aydınlatman sayende Askeri Liseye gittim. Ben en içten duygularımla sana teşekkürlerimi sunarım.

Değerli Atam; okulum iyi. Sana layık bir Türk genci ve subayı olmak için çok çalışıyorum. Bir ülkenin sıradan bir insanı iken senin sayende vatanıma daha çok faydalı olabileceğim.

Sen sadeca vatanımızı düşmandan kurtarmadın, ayrıca Türk Milleti’nin hayatını ve geleceğini kurtardın. Senin gösterdiğin yolda bizler çağdaş bir ülkede yaşayacağız.

Sevgili Atam, uzaklarda olsamda, senin mavi gözlerin ve davranışların günlerimi aydınlatıyor.  Seninle yaşadığım anımı hayatımın en değerli anı olarak biliyorum. Ve arkadaşlarıma anlatarak senin ne kadar büyük bir insan olduğunu arkadaşlarıma anlatıyorum.

Vatanımıza yaptıkların için sana çok teşekkür ederim.

Adaşın Mustafa….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.