Okulunuzda Hangi Eğitsel Ve Sosyal Etkinliklere Katıldınız Ve Hangi Görevleri Aldınız?

Okulunuzda Hangi Eğitsel Ve Sosyal Etkinliklere Katıldınız Ve Hangi Görevleri Aldınız?

Okulunuzda Hangi Eğitsel Ve Sosyal Etkinliklere Katıldınız Ve Hangi Görevleri Aldınız? 7.sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı 6.ünite Yaşan Demokrasi Ünitemizi Değerlendirelim ödev sorularının cevaplarını okuyabilirsiniz.

Okulunuzda Hangi Eğitsel Ve Sosyal Etkinliklere Katıldınız Ve Hangi Görevleri Aldınız?

Okulunuzda Hangi Eğitsel Ve Sosyal Etkinliklere Katıldınız Ve Hangi Görevleri Aldınız? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Kızılay koluna katldım.
  2. Kan bağışında görev aldım. Broşür dağıttım.
  3. Kütüpkhane Koluna katıldım.
  4. Okulda kitap toplanması faaliyetine katıldım.

Yasama, Yürütme Ve Yargı Yetkilerinin Tek Elde Toplanması Halk İçin Ne Gibi Sorunlar Yaratabilir? Örneklerle Açıklayınız.

İLAVE BİLGİ NOTU

Okulunuzda olabilecek eğitsel kollardan bazıları;

  1. Folklor Kulübü, Tiyatro Kulübü, Kütüphanecilik Kulübü, Sivil Savunma Kulübü, Gezi, Tanıtma ve Turizm Kulübü, Çevre
    Koruma Kulübü , Satranç Kulübü, Hayvanları Koruma Kulübü, Sosyal Dayanışma, ve Yardımlaşma Kulübü, Bilim-Fen ve Teknoloji Kulübü, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Okul Müzesi Kulübü, İzcilik Kulübü, Bilinçli Tüketici
    Kulübü, Meslek Tanıtma Kulübü, Demokrasi, İnsan Hakları ve Yurttaşlık Kulübü, Engellilerle Dayanışma Kulübü, Yeşili Koruma Kulübü, Çocuk Hakları Kulübü.

Eğitsel kollar, belli alanlarda öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre kendi özgür iradeleri ile katılabilecekleri ortamlardır.

Eğitsel kollar ve kulüpler çeşitli faaliyetler yaparak, öğrencilerin sosyalleşmesini, yeteneklerini geliştirmesini, domokratik ortamın gerektirdiklerini öğrenmesini sağlar.

Öğrenciler yapılan faaliyetlerle özgüven kazanır, yeni arkadaşlıklar kurar. Bir şeyleri başarmanın gururu ile öğrenci özgüven kazanır.

Eğitsel kollar bizim geleceğimize büyük katkı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir