Sizce Arap Turistler Neden Karadeniz’i Tercih Etmiş Olabilirler?

Sizce Arap Turistler Neden Karadeniz’i Tercih Etmiş Olabilirler?

Sizce Arap Turistler Neden Karadeniz’i Tercih Etmiş Olabilirler?  5.sınıf Sosyal Bilgiler dersi Küresel Bağlantılar ünitesi ödev sorularının cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sizce Arap Turistler Neden Karadeniz’i Tercih Etmiş Olabilirler?

Sizce Arap Turistler Neden Karadeniz’i Tercih Etmiş Olabilirler? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Sıcak bölgelerden gelen Arap Turistlerin ülkelerinde bulunmayan yeşil, serin, zengin bitki örtüsü ve doğal ortamı Karedeniz’de bulmaları
  2. Muhteşem doğası, kültürü, gölleri ,denizi, yağmuru, dağ ve yaylaları
  3. Trekking, rafting, safari, balık tutma, fotoğrafçılık, tırmanma, paraşütle atlama, kayak ve kaplıcalardan faydalanmanma gibi nedenlerle Arap Turistler Karadeniz’i tercih etmiş olabilirler.
  4. Ayrıca Karadeniz tanıtımlarınında katkıları olmuştur.

İLAVE BİLGİ NOTU

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin dağ ve yaylaları, doğal, tarihi güzellikleriyle yerli ile yabancı turistlerin tercihinde ilk sırayı aldığını söyledi.

Kenti son yıllarda Arap turistler başta olmak üzere yılda ortalama 3 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiğini anlatan Hacısalihoğlu, turist sayısının her geçen gün arttığını vurguladı. (1 )

Köylüler Adana’nın Hangi Ürününü Ekonomiye Kazandırmıştır? Bunu Yaparken Adana’nın Hangi Coğrafi Özelliğinden Faydalanmışlardır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir