Teknelerin Yaptığı Bu Eylem Nasıl Bir Sonuç Doğurabilir?

Size göre çevremiz ile doğru iletişimi nasıl kurabiliriz?
Teknelerin Yaptığı Bu Eylem Nasıl Bir Sonuç Doğurabilir?

Teknelerin Yaptığı Bu Eylem Nasıl Bir Sonuç Doğurabilir? 7.sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Teknelerin Yaptığı Bu Eylem Nasıl Bir Sonuç Doğurabilir?

Teknelerin Yaptığı Bu Eylem Nasıl Bir Sonuç Doğurabilir? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Medya eylemi yayınlar ve bu sorunu daha çok insan duyar, destek verir.
  2. Devlet yöneticileri boğazlardan tehlikeli madde taşıyan gemilerin geçişini kanunlarla yasaklayabilir veya sınır getirebilir.

Teknelerin Eylem Yapmasında Sivil Toplum Kuruluşlarının Etkisi Ne Olmuştur?

  1. Kamuoyunun dikkatini bu soruna çekerek bilinç oluşmasını sağlamışlar
  2. Kampanyalar düzenleyerek insanları bir araya getirmişler ve daha çok teknenin eyleme katılmasında etkili olmuşlardır.

İLAVE BİLGİ NOTU

Soruların kitabımızdaki metni şu şekilde;

“Tehlikeli madde geçişine hayır!” yazılı pankartlar taşıyan tekneler dün Boğaz’da buluştu. 4 saat süren eylemde, tanker geçişine izin verilmedi. Boğazlardan tehlikeli madde geçişini protesto etmek için dün İstanbul Boğazı’nda eylem düzenlendi. Doğa ve Barış Derneğinin öncülüğünde düzenlenen ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun destek verdiği ‘İstanbul’u Seviyorum, El Ele Verelim, Koruyalım’ kampanyası kapsamında yaklaşık 1000 tekne Boğaz’da buluştu.

Sivil Toplum Kuruluşları Nedir?

Sivil toplum kuruluşları ya da sivil toplum örgütleri, resmî kurumların dışında kalan ve bunlardan bağımsız olarak çalışan, politik, sosyal, kültürel, hukukî ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları, ikna ve eylemlerle çalışan, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kâr amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar veya üyelik ödemeleri ile sağlayan kuruluşlardır. ( 1 , 2 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir