Cep Telefonu Yaşantımızı Nasıl Değiştirmiştir?

Cep Telefonu Yaşantımızı Nasıl Değiştirmiştir?

Cep Telefonu Yaşantımızı Nasıl Değiştirmiştir? 4.sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Cep Telefonu Yaşantımızı Nasıl Değiştirmiştir?

“Cep telefonu yaşantınızı nasıl değiştirmişti?” Bu sorusuna cevap bulmak için aile büyüklerinizden üç kişi ile görüşünüz. Yaptığınız görüşmede aşağıdaki soruları sorabilirsiniz.

1. İlk kullandığınız telefonla ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Çok büyük ve ağırdı. Tuşları vardı. Büyük antenleri vardı. Renkli ekranları yoktu. İnternete bağlanmıyor. Fotoğraf çekemiyorlardı.

Sadece ses ve mesaj görüşmesi yapılabiliyordu.

2. Bugün kullandığınız telefonun özellikleri ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Geniş ekranlı, internete bağlanıyor. Fotoğraf ve video çekebiliyor. Görüntülü konuşulabiliyor. Bir çok uygulama çalıştırılabiliyor. Gelişmiş oyunlar oynanabiliyor. Uydu bağlantısı var. Bilgi aktarımı yapmak çok kolay. Hafızaları çok büyük.

3. Telefonun zaman içerisindeki değişimi yaşantınızda neleri değiştirdi?

Hayatımızı kolaylaştırdı. Bilgiye ulaşmak ve paylaşmak çok kolay. Bir çok uygulama sayesinde telefon çok farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Video izleme ,oyun oynama, banka işlemleri, yol bulma vb.

4. Cep telefonunun uzun süre kullanımının zararları hakkında neler biliyorsunuz?

Uzun süreli kullanma beyin hücrelerini öldürür. Strese sebep olabilir. Teknoloji bağımlılığı oluşturur. Sosyal ilişkileri zayıflatır. Parmaklarımızda sağlık problemi oluşabilir. [ 1 ]

One Comment on “Cep Telefonu Yaşantımızı Nasıl Değiştirmiştir?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir