Ülkemizde Turizm Amaçlı Bir Gezi Yapmak İsteseydiniz Nereyi Tercih Ederdiniz? Bu Yeri Tercih Etmenizin Sebepleri Nelerdir?

Bu yazıda “Ülkemizde Turizm Amaçlı Bir Gezi Yapmak İsteseydiniz Nereyi Tercih Ederdiniz? Bu Yeri Tercih Etmenizin Sebepleri Nelerdir?” sorusunun cevabını kısaca yazdık. Turizm amaçlı bir gezi yapsam şu yerleri görmek isterdim;

Ülkemizde Turizm Amaçlı Bir Gezi Yapmak İsteseydiniz Nereyi Tercih Ederdiniz? Bu Yeri Tercih Etmenizin Sebepleri Nelerdir?

İSTANBUL: Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii gibi bir çok tarihi eseri görmek İstanbul’un doğal güzelliklerini görmek için ziyaret etmek isterdim.

İZMİR: Denizde yüzmek.  Bergama Tiyatrosu, Efes Antik Kenti görmek için ziyaret etmek isterdim. Bayoz yemek için.

ERZURUM: Çifte Minareli Medreseyi görmek, Palandöken’de kayak yapmak ve oltu taşı almak, cağ kebabı yemek için.

ŞANLIURFA :  Balıklı Gölü, Atatürk Barajı, Harran Evleri, Göbekli Tepeyi ve Kelaynak kuşlarını görmek. Urfa kebaplarından yemek için gezi yapmak isterdim.

6. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI  CEVAPLARI

Turizm Nedir?

Turizm dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan geziler ve bir ülkeye veya bir bölgeye gezmen (turist) çekmek için alınan ekonomik, kültürel, teknik önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm Çeşitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir