Ülkemizdeki Yazı İle Kanjiyi Karşılaştırdığınızda Hangisini Öğrenmek Daha Kolaydır? Neden?

Ülkemizdeki Yazı İle Kanjiyi Karşılaştırdığınızda Hangisini Öğrenmek Daha Kolaydır? Neden?

Ülkemizdeki Yazı İle Kanjiyi Karşılaştırdığınızda Hangisini Öğrenmek Daha Kolaydır? Neden?  4.sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar ünitesi ödev sorularının cevaplarını kısaca okuyabilirsiniz.

Ülkemizdeki Yazı İle Kanjiyi Karşılaştırdığınızda Hangisini Öğrenmek Daha Kolaydır? Neden?

Ülkemizdeki Yazı İle Kanjiyi Karşılaştırdığınızda Hangisini Öğrenmek Daha Kolaydır? Neden? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Ülkemizdeki yazıyı öğrenmek daha kolaydır.
  2. Çünkü bizde kelimeler harflerden meydana gelir. Bir kelimeyi yazmak için kelimeyi oluşturan harfleri yazmak yeterlidir.
  3. Bir harf başka bir kelime içinde kullanılabilir.
  4. Ama Kanji’de her kelime farklı bir karakterle temsil ediliyor.
  5. Kanji’de 10000 kadar karakter var. Günlük kullanım için 1945 adet kanji var. Bunları hatırlamak ve çizmek çok çaba gerektirmektedir.
  6. Ayrıca kanji çzmenin bir sırası ve yönü var. Bu da kanji’yi zorlaştıran bir sebep olmaktadır.
  7. Bu yüzden bizim yazımız öğrenmek daha kolaydır.

İLAVE BİLGİ NOTU

Japonya’da sayıları on binleri bulunan karakterlerin en çok kullanılan 1945 adedinin oluşturduğu Günlük Kullanım Kanjileri ve bu listeye ek olarak kişi isimlerinde kullanılmak üzere 983 karakterlik bir Kişi Adları Kanjileri listeleri resmî olarak kabul edildi.

Japonca’da kanji adı verilen yazı biçimi resimlerden doğmuştur. Zaman içinde resimler değişmiş kanjiler de orijinal şeklinden farklılaşmıştı. Kanji bir kelimeyi ya da kelimenin bir kıs mının anlamını ifade eder. Öğrenciler ilkokulda ve ortaokulda 1000’er kanji öğrenirler. ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir