Yaşadığınız Yerde Belediye İstemediğiniz Bir Karar Alırsa Neler Yapabilirsiniz?

Yaşadığınız Yerde Belediye İstemediğiniz Bir Karar Alırsa Neler Yapabilirsiniz?

Yaşadığınız Yerde Belediye İstemediğiniz Bir Karar Alırsa Neler Yapabilirsiniz?  7.sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Yaşadığınız Yerde Belediye İstemediğiniz Bir Karar Alırsa Neler Yapabilirsiniz?

Yaşadığınız Yerde Belediye İstemediğiniz Bir Karar Alırsa Neler Yapabilirsiniz? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Dilekçe veririm
  2. İmza kampanyası düzenlenir
  3. Sivil Toplum Kuruluşları ile görüşülerek miting yapılabilir
  4. Yetkililerden randevu alınarak görüşülebilir
  5. Medya, internet aracılığı ile karar hakkında yayınlar yapılabilir.

Urla-İzmir Arasındaki Belde Otobüslerine Halkın Gösterdiği Tepki Ne Olmuştur?

  • Halk otobüslerin kaldırılmasına tepki gösterdi. Urla’da çoğu memur, öğrenci ve işçi olan vatandaşlar mevcut seferlerin devam etmesi için imza topladı.

İLAVE BİLGİ NOTU

Kitabımızdaki sorunun metni şu şekilde;

H a l k ı n D e d i ğ i O l d u
Urla Belediye Başkanı, ilçeden İzmir’e yolcu taşıyan belediye otobüslerinin seferlerini iptal etti. Halk tepki gösterdi, kararını değiştirdi. İzmir’in Urla ilçesinde 1 Kasım tarihinden itibaren kaldırılan Urla-Üçkuluyar arasındaki belediye otobüs seferleri halkın tepkisi nedeniyle tekrar kondu. Yaklaşık 37 bin kişinin yaşadığı Urla’nın Belediye Başkanı, Urla – Üçkuyular arasında belediye otobüs seferini ilçenin yeni yasayla İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlanması nedeniyle kaldırdıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi ise yeni bağlanan ilçe ve beldelerden araç ve çalışan personel sayılarını istediklerini, buna göre yeni ulaşım haritası çizip seferlere 2013 yılında başlanabileceğini bildirdi. ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir