10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Woorkbook) Sayfa 39 Türkçe Çevirisi Count Me In

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Woorkbook) Türkçe Çevirisi Sayfa 39 Count Me In. 10. sınıf İngilizce ders kitabı Workbook Çalışma Kitabının kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Woorkbook) Sayfa 39 Türkçe Çevirisi Count Me In

2A
Scan the text and match the pictures to the vacation types.

Eg. Voluntourism
1 Staycation
2 Digital Detox
3 Ecotourism

There are many types of vacation we can list. As any other things in our lives, we consume fast and are easily fed up with usual vacation types, so new types of vacation have appeared nowadays. Here are five new vacation types some of which you may not have heard before. You can read and plan your upcoming vacation accordingly.

Voluntourism

Voluntourism is a popular kind of international travel. It helps you contribute to the development of a country while exploring around at the same time. When you participate in a well-organized volunteering project, you help implement a long-term development of a country or culture. You should use your skills, time and energy to make a difference that may last longer after you have come back home. In your spare time, you can go sightseeing.

Ecotourism

Ecotourism is an environment- friendly travel to natural areas in order to enjoy and appreciate nature and cultural features. If you are sensitive about environment and the well-being of local people, ecotourism is just for you. However, it is not so simple. It requires a level of tourist awareness. You should try to give as little harm to environment as possible but also support the local community as much as possible. This doesn’t mean that your experience will be less pleasant. In contrast, this appreciation attitude often makes you enjoy your experience even more.

Digital Detox

When you feel too much connected and you are losing the pleasure of the real communication, you should immediately have a digital detox holiday. This may keep you away from the digital world for some time. Digital detox vacations offer you a way to escape from your busy routines and provide you with the suitable environment that makes you forget about your smart phone. Imagine a vacation with a tech-free attitude without phone or TV in your room. You will be highly disconnected. Is it too annoying? Think again because they promise you that you will live the ultimate paradise experience.

Staycation

If you don’t want to spend too much on your vacation but still want to have it, staycation is just for you because it is a vacation that you can spend at home or nearby. Sometimes spending a few days in your own home can be the most satisfying one. Staying up the night watching your favorite movies, cooking your favorite food or doing some sightseeing in your town can be really relaxing. Moreover, you can focus on your projects or do some home office work. When you stay at home for vacation, it’s important that you make a conscious decision on which will be the most beneficial to you; getting a lot of work done or relaxing and having some fun. Will you be more peaceful if you lay down to work and do tasks around the house or do you really need several full nights of sleep and time for leisurely conversations with your beloved ones?

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

2A
Metni tarayın ve resimleri tatil türleriyle eşleştirin.

Örneğin. gönüllü turizm
1 Konaklama
2 Dijital Detoks
3 Ekoturizm

Sıralayabileceğimiz birçok tatil türü var. Hayatımızdaki diğer her şey gibi, hızlı tüketiyoruz ve alışılmış tatil türlerinden kolayca bıkıyoruz, bu nedenle günümüzde yeni tatil türleri ortaya çıktı. İşte bazılarını daha önce duymamış olabileceğiniz beş yeni tatil türü. Yaklaşan tatilinizi buna göre okuyabilir ve planlayabilirsiniz.

gönüllü turizm

Gönüllü turizm, popüler bir uluslararası seyahat türüdür. Çevreyi keşfederken aynı zamanda bir ülkenin gelişimine katkıda bulunmanıza yardımcı olur. İyi organize edilmiş bir gönüllülük projesine katıldığınızda, bir ülkenin veya kültürün uzun vadeli gelişiminin uygulanmasına yardımcı olursunuz. Eve döndükten sonra daha uzun sürebilecek bir fark yaratmak için becerilerinizi, zamanınızı ve enerjinizi kullanmalısınız. Boş zamanlarınızda gezip dolaşabilirsiniz.

ekoturizm

Ekoturizm, doğanın ve kültürel özelliklerin tadını çıkarmak ve değerlendirmek için doğal alanlara yapılan çevre dostu bir seyahattir. Çevre ve yerel halkın refahı konusunda duyarlıysanız ekoturizm tam size göre. Ancak, o kadar basit değil. Bir düzeyde turist bilinci gerektirir. Çevreye mümkün olduğunca az zarar vermeye çalışmalı, aynı zamanda yerel toplumu da mümkün olduğunca desteklemelisiniz. Bu, deneyiminizin daha az hoş olacağı anlamına gelmez. Buna karşılık, bu takdir tutumu genellikle deneyiminizden daha fazla keyif almanızı sağlar.

Dijital Detoks

Kendinizi çok fazla bağlı hissettiğinizde ve gerçek iletişimin keyfini kaybettiğinizde hemen bir dijital detoks tatili yapmalısınız. Bu sizi bir süre dijital dünyadan uzak tutabilir. Dijital detoks tatilleri size yoğun rutininizden kaçmanın bir yolunu sunarken, akıllı telefonunuzu unutturacak uygun ortamı size sunar. Odanızda telefon veya televizyonun olmadığı, teknolojiden bağımsız bir tatil hayal edin. Bağlantınız çok kopacak. çok mu sinir bozucu Tekrar düşünün çünkü size nihai cennet deneyimini yaşayacağınıza söz veriyorlar.

konaklama

Tatilinize çok fazla harcamak istemiyor ama yine de sahip olmak istiyorsanız, evde veya yakınında geçirebileceğiniz bir tatil olduğu için konaklama tam size göre. Bazen kendi evinizde birkaç gün geçirmek en tatmin edici olabilir. En sevdiğiniz filmleri izleyerek, en sevdiğiniz yemeği pişirerek veya şehrinizde biraz gezi yaparak geceyi geçirmek gerçekten rahatlatıcı olabilir. Ayrıca, projelerinize odaklanabilir veya bazı ev ofis işleri yapabilirsiniz. Tatil için evde kaldığınızda, hangisinin sizin için en faydalı olacağına dair bilinçli bir karar vermeniz önemlidir; çok iş yapmak ya da rahatlamak ve biraz eğlenmek. Çalışmak ve evdeki işleri yapmak için uzandığınızda daha mı huzurlu olacaksınız yoksa gerçekten de tam bir gece uykusuna ve sevdiklerinizle keyifli sohbetler için zamana mı ihtiyacınız var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir