10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86 Count Me In

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86 MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı MEB Count Me In kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 86 Türkçe Çevirisi MEB Count Me In

SAYFA 86 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1A
Work in pairs. Read the quotes and decide what kind of festivals, events and celebrations from the box they are related to. More than one option is possible.

religious festivals
national days and festivals
new year and season festivals
food and cookery festivals

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1 A
İkili çalışın. Alıntıları okuyun ve ilgili oldukları kutudan ne tür festivaller, etkinlikler ve kutlamalara karar verin. Birden fazla seçenek mümkündür.

Dini bayramlar
ulusal günler ve festivaller
yeni yıl ve sezon festivalleri
yemek ve aşçılık festivalleri


1. Each sunrise and new year should give you new hopes.” Anonymous

2. “Your diet is a bank account. Good food choices are good investments.” Bethenny Frankel

3. “Sovereignty belongs unconditionally to the people” M. Kemal Atatürk

4. “Cooking is all about people. Food is maybe the only universal thing that really has the power to bring everyone together. No matter what culture, everywhere around the world, people get together to eat.” Guy Fieri

5.
“When you rise in the morning, give thanks for the light, for your life, for your strength. Give thanks for your food and for the joy of living. If you see no reason to give thanks, the fault lies in yourself.” Tecumseh

6. Today is the best day of this land on which we laid our roots! Happy 29th October, Republic Day of Turkey!”

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Her gün doğumu ve yeni yıl size yeni umutlar vermelidir. ” Anonim

2. “Diyetiniz bir banka hesabıdır. İyi yemek seçimleri, iyi yatırımlardır. ” Bethenny Frankel

3. “Egemenlik kayıtsız şartsız halka aittir” M. Kemal Atatürk

4. “Yemek yapmak tamamen insanlarla ilgilidir. Besin, belki de herkesi bir araya getirme gücüne sahip tek evrensel şeydir. Hangi kültür olursa olsun, dünyanın her yerinde insanlar yemek yemek için bir araya geliyor. ” Guy Fieri

5.
“Sabah kalktığınızda, ışık için, yaşamınız için, gücünüz için teşekkür edin. Yemeğiniz ve yaşama sevinciniz için teşekkür edin. Şükretmek için bir neden görmüyorsanız, hata kendinizde. ” Tecumseh

6. Bugün köklerimizi attığımız bu toprakların en güzel günü! 29 Ekim Türkiye Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun! ”


1B
Take a quick look at the text and find out which festival each picture is related to. Write the names of the festivals below the pictures.

As the saying by Siddharth Katragadda goes, the greatness of a culture can be found in its festivals. Cultures of the world have observed and enjoyed some days, weeks or months as festivals or celebration events, and all reflect samples of their cultures; from religious practices to national celebrations, from sports organizations to art events. Here are some of the international festivals, celebrations from various cultures of the world.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1 M
Metne hızlıca bir göz atın ve her resmin hangi festivalle ilgili olduğunu öğrenin. Festivallerin isimlerini resimlerin altına yazınız.

Siddharth Katragadda’nın söylediği gibi, bir kültürün büyüklüğü festivallerinde bulunabilir. Dünya kültürleri bazı günleri, haftaları veya ayları festivaller veya kutlama etkinlikleri olarak gözlemlemiş ve keyif almışlardır ve bunların tümü kültürlerinin örneklerini yansıtır; dini uygulamalardan ulusal kutlamalara, spor organizasyonlarından sanat etkinliklerine. İşte dünyanın çeşitli kültürlerinden bazı uluslararası festivaller, kutlamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir