7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 14 Bilim Kültür

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 14 Bilim Kültür Yayınları 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 14 Kök Yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan İngilizce metinlerinin Türkçe çevirilerini sayfalarına göre yaptık. İngilizce Türkçe çevirilerini aşağıdaki bölümden ulaşabilirsiniz. 1. ünite Türkçe çevirisi

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 14 Bilim Kültür

SAYFA 14 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Read the paragraphs and match them with the pictures.

a. This is Selma. She likes staying in her room and reading books. She isn’t very outgoing, but she is very punctual. She is tall. Her eyes are big and brown. She looks beautiful with her headscarf.

b.
Mehmet is a nice man. He’s always kind and easy-going. He likes helping people. Mehmet is tall and slim. He has short black hair and brown eyes

c.
His name is Mark. He is young and handsome. He has blue eyes and brown hair. Mark is a generous boy. He is always honest and polite.

d.
Laura is very cute with green eyes and long straight hair. She has a nice smile. Laura is a little stubborn. She is very smart.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Paragrafları okuyun ve resimlerle eşleştirin.

a. Bu Selma’ydı. Odasında kalmayı ve kitap okumayı sever. Çok dışa dönük değil, ama çok dakik. O uzun. Gözleri büyük ve kahverengi. Başörtüsü ile çok güzel görünüyor.

B.
Mehmet iyi bir adamdır. O her zaman kibar ve rahattır. İnsanlara yardım etmeyi sever. Mehmet uzun ve incedir. Kısa siyah saçları ve kahverengi gözleri var

C.
Adı Mark’tı. O genç ve yakışıklı. Mavi gözleri ve kahverengi saçları var. Mark cömert bir çocuk. Her zaman dürüst ve kibardır.

D..
Laura yeşil gözleri ve uzun düz saçları ile çok sevimli. Güzel bir gülümsemesi var. Laura biraz inatçıdır. O çok zeki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir