Aşağıdaki Tabloda Milli Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembolleri Verilmiştir. Bunların Karşısına Bu Sembollerin Milletimiz İçin Önemini Yazınız.

Aşağıdaki Tabloda Milli Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembolleri Verilmişti. Bunların Karşısına Bu Sembollerin Milletimiz İçin Önemini Yazınız.

Aşağıdaki Tabloda Milli Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembolleri Verilmiştir. Bunların Karşısına Bu Sembollerin Milletimiz İçin Önemini Yazınız. 5.sınıf Sosyal Bilgiler dersi Etkin Vatandaşlık ünitesi ödev sorularının cevaplarını okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki Tabloda Milli Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembolleri Verilmiştir. Bunların Karşısına Bu Sembollerin Milletimiz İçin Önemini Yazınız.

Aşağıdaki Tabloda Milli Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembolleri Verilmiştir. Bunların Karşısına Bu Sembollerin Milletimiz İçin Önemini Yazınız. sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Egemenliğin Millette olduğunu gösterir.

Türk Dili

Diğer milletlerden ayrı ve bağımsız bir dilimiz olduğunu gösterir. Başkalarının dilini konuşmuyoruz. Bu bizim bağımsız olduğumuzu anlatır.

Başkent Ankara

Ülkemizin bağımsızca kendi başkentinden yönetildiğini temsil eder. Başka bir ülkeden değil kendi başkentimizden yönetiliyoruz.

Türk Lirası

Başka bir ülkenin değil sadece kendi paramızı kullanıyoruz. Esir ülkeler başkalarının paralarını kullanır.

Türk Bayrağı

Bağımsız her ülkenin bir bayrağı vardır. Bayrak bağımsız olduğumuz sembolüdür.

İstiklal Marşı

Bağımsız her ülkenin bir İstiklal Marşı vardır.

İLAVE BİLGİ NOTU

Türkiye Cumhuriyet’inin başkenti Ankara’dır.

Ankara Kurtuluş Savaşı’nda merkezi bir yer olmuş, Milli Mücadelenin merkezi olmuştur.  27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelen Mustafa Kemal, Ankara’yı Anadolu’daki direniş hareketinin yönetimi olan Heyet-i Temsiliye’nin merkezi olarak seçti.

13 Ekim 1923 tarihinde Ankara başkent seçilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir