Bu Seyahatin İki Ülke Arasındaki İlişkilere Katkısı Ne Olabilir? Tartışınız.

Bu Seyahatin İki Ülke Arasındaki İlişkilere Katkısı Ne Olabilir? Tartışınız.

Bu Seyahatin İki Ülke Arasındaki İlişkilere Katkısı Ne Olabilir? Tartışınız. 5.sınıf Sosyal Bilgiler dersi Küresel Bağlantılar ünitesi Turizm Ön Yargıları Değiştiriyor bölümü ödev sorularının cevaplarını okuyabilirsiniz.

Bu Seyahatin İki Ülke Arasındaki İlişkilere Katkısı Ne Olabilir? Tartışınız.

Bu Seyahatin İki Ülke Arasındaki İlişkilere Katkısı Ne Olabilir? Tartışınız. sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Ekonomik katkılar sağlar
  2. Dostluklar oluşur
  3. Önyargılar kalkar
  4. Yeni kültürler öğrenilir (yemek, içecek, eğlence)
  5. İnsanlar birbirini tanır
  6. Siyasi çatışmalar azalır, insanlar barış içinde yaşar.
  7. Irkçılık, düşmanlık, nefret gibi duygular kalkar.

İLAVE BİLGİ NOTU

Turizm Nedir?

Turizm ya da gezim, dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan geziler ve bir ülkeye veya bir bölgeye gezmen (turist) çekmek için alınan ekonomik, kültürel, teknik önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. ( 1 )

Bu gezilere katılan kişilere ‘‘turist’’ denir. Turist, eğlenme, görme, tanıma vb. amaçlarla geziye çıkan kimseye denir.

Turizmde insanlar yaşadıkları yerden ayrılarak başka bir yere veya ülkeye giderler. Orada belli bir süre kalır, kendi ülkelerine dönerler.

Birçok yabancının ülkemizi gezdikten, insanlarımızı tanıdıktan sonra kullandığı en yaygın ifade: “ Biz böyle tanımıyorduk!” olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak farklı bölgelerden ya da farklı ülkelerden insanları bir araya getiren turizm hareketleri, insanların birbirlerini daha iyi tanımalarını ve daha çok sevmelerini sağlamaktadır. Turizm sayesinde bölgecilik, ırkdaşlık, dindaşlık gibi duygular, yerini evrenselliğe ve insan sevgisine bırakır. ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir