Haberde Adı Geçen Kişiler Türkiye’yi Ve Türkleri Hangi Yolla Tanımışlar?

Haberde Adı Geçen Kişiler Türkiye’yi Ve Türkleri Hangi Yolla Tanımışlar?

Haberde Adı Geçen Kişiler Türkiye’yi Ve Türkleri Hangi Yolla Tanımışlar? 5.sınıf Sosyal Bilgiler dersi Küresel Bağlantılar ünitesi Turizm Ön Yargıları Değiştiriyor bölümü Bodrumu Gören Yabancılar Bodrumdan Ayrılamıyor metni 177. sayfa ödev sorularının cevaplarını okuyabilirsiniz.

Haberde Adı Geçen Kişiler Türkiye’yi Ve Türkleri Hangi Yolla Tanımışlar?

Haberde Adı Geçen Kişiler Türkiye’yi Ve Türkleri Hangi Yolla Tanımışlar? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  • Tatil için Türkiye’ye geldiklerinde tanımışlar.

Türklerin Hangi Kültürel Özelliklerinden Etkilenmişler?

  • Doğası, insanları, yemekleri, Türk kahvesi, inançlarına saygı, Türk gelenek ve görenekleri, çay, ailelerin çocuklarına bağlılıkları, ailelerin birbirine bağlılıkları özelliklerinden etkilenmişler.

Neden Türkiye’ye Yerleşmeye Karar Vermişler?

  • Türkiye’nin doğasının, insanların, yemeklerinin, gelenek ve göreneklerinin güzel olması, ucuz olması, stressiz yaşamaları, inançlarına saygı olduğu için Türkiye’ye yerleşmeye karar vermişler.

Buraya Yerleşen Yabancıların Hayatlarında Ne Gibi Değişimler Yaşanmıştır?

  • Türk gelenek ve göreneklerini tanıyarak, yeme, içme, aile değerlerine bağlılık gibi değişimler hayatlarında olmuştur.
  • Örneğin, çayı, kahveyi içmeye, Türk yemeklerini (döner, kuru vb.) yemeye başlamışlar. Ailelerine daha çok değer vermişlerdir. Bazen Müslüman bile olanlar olmuştur.

İLAVE BİLGİ NOTU

Kitaptaki metnin bir kısmı şöyle;

”Doğası, insanları, yemekleri, her şeyi çok güzel. Burada kendi inançlarımızı gayet rahat bir şekilde yaşayabiliyoruz. Türklerin de inançlarına saygı gösteriyoruz. Onlar da bizim inançlarımıza saygı gösteriyorlar. Burada sevmediğim bir şey yok. En çok yemekleri, yemeklerden de köfteyi seviyorum. Türk kahvesini çok beğeniyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir