Dayanışma ile ilgili kısa kompozisyon örneği

Dayanışma ile ilgili kısa kompozisyon örneği. Dayanışmanın önemi, yardımlaşmanın önemi konuları hakkında (eödev) kısa kompozisyon yazdık.

Dayanışma ile ilgili kısa kompozisyon örneği

DAYANIŞMA KOMPOZİSYON ÖRNEĞİ -1

Dayanışma

Dayanışma, insanların birbirlerine yardım etmeleridir. Dayanışma, insanların bir araya gelerek karşılaştıkları zorluklarıdır.  Dayanışma, hayatımızı daha iyi bir yer haline getirmek için önemli bir araçtır.

Dayanışma, insanların  başkalarının ihtiyaçlarını anlamak ve onlara yardım etmektir. Bir felaket olduğunda insanlar birbirine yardım eder ve dayanışmanın gücü ile zorlukları aşabilirler. Örneğin bir deprem olduğunda insanlar bir araya gelir, malzeme veya para yardımı yapar, gönüllü olarak çalışır ve birbirlerine destek olur. Bu tür dayanışmalar hayatımıza ışık olur.

Hayır kurumları, gönüllü çalışmalar ve sosyal projeler insanların dayanışma içinde olmalarına örneklerdir. İnsanlar dayanışma içinde olarak doğayı ve hayvanları korur. Ülkemize daha iyi bir gelecek sağlar. “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözü dayanışmanın gücüne örnektir. Dayanışma ile yalnız olmadığımızı hissederiz, başklarına yardım edebilmenin huzuru ile yaşarız. Dayanışma birlik ve beraberliği artırır.

İnsanlar dayanışma ile yaşayabilir, zorlukları kolaylıkla aşabilir.  Dayanışma, insanların birbirlerine yardım etme ve dünyayı daha iyi bir yer yapmalarıdır. Bu nedenle, dayanışma içinde olalım.

DAYANIŞMA KOMPOZİSYON ÖRNEĞİ -2

Dayanışma

Dayanışma, insanların birbirleriyle birlik ve beraberlik içinde olma durumudur. Dayanışma, insanları birbirine bağlayan ve güçlendiren bir güçtür.Dayanışma zor durumda olan insanlara yardım etmektir.

Dayanışma insanlar için çok önemlidir.  Dayanışma sayesinde insanlar birbirlerine destek olurlar ve zorlukları daha kolay atlatırlar. Dayanışma, toplumda birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkıda bulunur.Dayanışma sayesinde insanlar birbirlerinin sıkıntılarını paylaşır ve onlara destek olurlar.  Dayanışma, insanları birbirine bağlar, güçlerini ve yapabileceklerini artırır. Bir kişi ufak bir taşı kaldırırken, dayanışma içinde olduğumuzda daha büyük işler başarabiliriz. Dayanışma sayesinde insanlar birbirlerine daha yakın olurlar ve birlik ve beraberlik duygusunu geliştirirler. Dayanışma ile insanların birbirlerine güvenmeleri artar. Dayanışma hoşgörürülü olmak, empati duymak, karşımızdakini düşünmek demektir.  Deprem felaketinde insanlar dayanışma içinde zorlukları aşmıştır. Bir futbol takımı dayanışma içinde olduğunda gol atabilir. dayanışma içinde olunca büyük bir fabrikayı çalıştırabilir. Vücudumuzdaki organlar dayanışma içinde çalışarak hayatımızı sürdürmemize yardımcı olur. Atalrımız “Birlikten kuvvet doğar.” diyerek dayanışmanın önemini anlatmıştır.

Dayanışma, insanların birbirleriyle daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlayan önemli bir değerdir. Dayanışma içinde olalım, hayatımzı güzel yapalım. Dayanışma içinde olmayan kişi kötü gününde yalnız kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir