Gelecek ve doğa ile ilgili kompozisyon örneği

Gelecek ve doğa ile ilgili kompozisyon örneği yazar mısınız?. Doğanın önemi ve geceği hakkında kısa bir eödev gibi kompozsiyon yazdık.

Gelecek ve doğa ile ilgili kompozisyon örneği

Gelecek ve Doğa

Gelecek, hayatımızın önemli bir parçasıdır. İlerleyen zamanlarda yaşayacağımız zaman dilimidir gelecek. Nasıl bir dünyada, nasıl biri olarak yaşayacağız. Geleceği şekillendiren bugünlerimizdir. Bu yüzden geleceğimiz için korumamız gereken en önemli unsurlardan biri doğadır.

Doğa, yaşam kaynağımızdır. Temiz hava soluyabilmemiz, temiz su içebilmemiz, sağlıklı yiyecekler tüketebilmemiz doğaya bağlıdır. Doğa bizim evimizdir. Temiz ve güvenli bir doğa olmadan yaşayamayız. İnsanlar doğayı yok ediyor, kirletiyor, tüketiyor. Tamiri zor olan zararlar veriyor. Ormanlarımız yok ediliyor, denizler ve nehirler kirletiliyor, içme sularımız azalıyor. Tüm bu olumsuz etkiler, geleceğimizi tehdit ediyor. İnsan doğa olmadan yaşayamaz. Nefes alamadığımız, içecek su bulmadığımız, gözlerimizin zehirli gazlardan yandığı, bitkilerin olmadığı, tatsız tuzsuz yiyecekler yediğimiz bir gelecek bizleri mutlu edemez. İnsan kendisi ve diğer canlılar için doğayı korumalıdır.

Gelecek nesiller için yaşanabilir bir dünya bırakmak, hepimizin sorumluluğudur. Doğayı korumak, gelecekte daha iyi bir hayat yaşayabilmek için önemlidir. Doğanın dengesini bozmamalıyız, zarar vermemeliyiz. Doğayı korumak için  yeşil enerji kullanmalıyız, atıkları doğayıa atmamalıyız. Doğa bize huzur verir, doğa bir çok canlının yaşam alanıdır. Doğasız, tabiatsız yaşayamayız.

Gelecekteki nesiller için daha iyi bir dünya inşa etmek için doğayı korumamız gerekir. Doğayı sevmeli ve korumalıyız. “Doğa bekçi ile değil sevgi ile korunur.” Doğa sevgisi ile geleceğimizi koruyalım. Gelecekte daha yeşil, daha temiz ve daha sürdürülebilir bir dünya için çaba göstermek hepimizin bir görevidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir