İngilizce Ders Kitabı Cevapları 8. Sınıf Sayfa 24, 25 MEB Yayınları

İngilizce Ders Kitabı Cevapları 8. Sınıf Sayfa 24, 25 MEB Yayınları cevapları. Bu yazıda “8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 24, 25 cevapları MEB Yayınları” 2. ünite TEEN LIFE  ünitesi cevapları sayfa 24, 25 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri de yazılıdır. İngilizce kitap olarak Tutku ve MEB yayınları kullanılıyor. MEB yayınları İngilizce kitabının 24, 25 sayfasında yer alan soruların cevaplarını yazdık. Tüm sayfaların Cevapları tıkla Tüm Cevaplar

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 24, 25 Cevapları MEB Yayınları

Sayfa 24 CEVAPLAR

Sayfa 25 CEVAPLAR

Read the blog. Write a title for it.

CAMPING

İNGİLİZCE METİN SAYFA 25 ÇEVİRİSİ

Camping is a very relaxing activity. Adrasan, Fethiye and Köyceğiz are some of the fascinating camping sites in Turkey. Every summer, our school organizes a teenage camp in Adrasan in Antalya. I attend with my buddies; Atakan, Korkut, Büşra and Ayça. We take our basic equipment such as rope, pocketknife, torch, sleeping bags, etc.
We share our duties. Atakan and Büşra pitch our tents. Ayça burns a campfire with matches. Korkut and I prepare meals every day. During the day times we enjoy doing some camp activities. After breakfasts we usually prefer trekking. We need a backpack, a compass and a map for trekking. We like reading and playing board games in the afternoons. At nights, we sit around the campfire. Büşra plays the guitar for us and we sing songs all together. Also, we like roasting our marshmallows for dessert on the fire. Sitting around the fire and eating marshmallows are our favorite parts of camping.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Kamp yapmak çok rahatlatıcı bir aktivite. Adrasan, Fethiye ve Köyceğiz, Türkiye’deki büyüleyici kamp yerlerinden bazıları. Her yaz okulumuz Antalya Adrasan’da bir genç kampı düzenliyor. Arkadaşlarımla katılıyorum; İp, cep bıçağı, el feneri, uyku tulumu vb. Temel ekipmanlarımızı kullanıyoruz.
Görevlerimizi paylaşıyoruz. Atakan ve Büşra çadırlarımızı attı. Ayça, kibritle kamp ateşi yakar. Korkut ve ben her gün yemek hazırlıyoruz. Gündüzleri bazı kamp aktiviteleri yapmaktan keyif alıyoruz. Kahvaltılardan sonra genellikle trekkingi tercih ediyoruz. Trekking için sırt çantasına, pusulaya ve haritaya ihtiyacımız var. Öğleden sonraları masa oyunları okumayı ve oynamayı seviyoruz. Geceleri kamp ateşinin etrafında oturuyoruz. Büşra bizim için gitar çalıyor ve hep birlikte şarkılar söylüyoruz. Ayrıca, ateşli tatlılar için lokumlarımızı kızartmayı severiz. Ateşin etrafında oturmak ve lokum yemek, kampın en sevdiğimiz bölümleridir.

İNGİLİZCE KİTAPLARIN CEVAPLARI

8. sınıf İngilizce kitabı Tüm sayfaların Cevapları tıkla 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.