12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 65

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 65 konusunu yazdık. MEB Yayınları (Devlet Kitapları) 12. sınıf İngilizce Ders kitabı Count me in kitabının Türkçe çevirisini sayfa numaralarına göre yazdık.

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 65

SAYFA 65 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

A. Do you know how to support charity organizations? Read the campaign poster below and answer the questions.

Give a Hand
Any support will broaden horizons of our students.
● Become ‘a big parent’ with small donations.
● Become ‘a donor’ for their educational expenditures

Have you ever taken part in a charity organization actively?
Have you ever donated money to a charity organization?

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

A. Yardım kuruluşlarını nasıl destekleyeceğinizi biliyor musunuz? Aşağıdaki kampanya posterini okuyun ve soruları yanıtlayın.

Bir el ver
Herhangi bir destek öğrencilerimizin ufuklarını genişletecektir.
● Küçük bağışlarla ‘büyük bir ebeveyn’ olun.
● Eğitim harcamaları için ‘bağışçı’ olun

Hiç bir yardım kuruluşuna aktif olarak katıldınız mı?
Hiç bir yardım kuruluşuna para bağışladınız mı?

B. Aşağıda bir başvuru mektubu verilmiştir. Hızlıca inceleyin ve amacını açıklayın.


B. Below is an application letter. Take a quick look at it and fid out its purpose.

RE: Application for Harvard University College Scholarship cover letter

Dear Susan,
I was so excited when I fist read about the $10,000 scholarship that American University Women Charity Foundation gives to one lucky college student. My goal is to go to Harvard University to pursue an engineering degree. It has always been my passion to become an engineer ever since I was a little girl. My father was an engineer before his tragic decease, and he was a very successful one and was respected very much by his colleagues. By completing my engineering degree, I feel that I will not only further my career but also pay tribute to my father who gave his life for his calling. Being an engineer means everything to me.

I graduated from Lexington High School in 2017 with honors. I took a year of to travel and see the world, but now I am ready to get back to school. I was an outstanding student at my high school. I was a member of the future scientists club. I was the school valedictorian and tried to get involved in any extracurricular activity that the school offred, as much as possible. I believe in self-fulfilment both at academic and social levels.

I know that, as American University Women Charity Foundation, you will receive thousands of applications for this scholarship. I believe that you will consider my application and allow me to fulfi my dream of being a successful engineer. The fild is challenging and it has diffilt classes; however, I feel that I will have no problems arising to this challenge. To be an engineer means everything to me. However, with the expenditures of room, transportation, books and all the other basics, it is going to be a big ticket. I appreciate your consideration.
Looking forward to hearing from you.
Your sincerely,
Karen

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

RE: Harvard Üniversitesi Üniversite Bursu kapak mektubu başvurusu

Sevgili Susan,
Amerikan Üniversitesi Kadın Yardım Vakfı’nın bir şanslı üniversite öğrencisine verdiği 10.000 dolarlık bursu okurken çok heyecanlandım. Amacım mühendislik derecesi almak için Harvard Üniversitesi’ne gitmek. Küçüklüğümden beri mühendis olmak her zaman benim tutkumdu. Babam trajik ölümünden önce bir mühendisdi ve çok başarılı biriydi ve meslektaşları tarafından çok saygı görüyordu. Mühendislik derecemi tamamlayarak, sadece kariyerimi ilerletmekle kalmayacağını, aynı zamanda çağrılması için hayatını veren babama da haraç ödeyeceğimi hissediyorum. Mühendis olmak benim için her şey demektir.

2017 yılında Lexington Lisesi’nden onur ile mezun oldum. Dünyayı gezmek ve görmek için bir yılımı aldım, ama şimdi okula geri dönmeye hazırım. Lisemde seçkin bir öğrenciydim. Gelecekteki bilim adamları kulübünün bir üyesiydim. Ben okul validiktoriydim ve mümkün olduğunca okulun sunduğu herhangi bir ders dışı etkinliğe katılmaya çalıştım. Hem akademik hem de sosyal düzeyde kendini gerçekleştirmeye inanıyorum.

Amerikan Üniversitesi Kadınlar Yardım Vakfı olarak bu burs için binlerce başvuru alacağınızı biliyorum. Başvurumu dikkate alacağınıza ve başarılı bir mühendis olma hayalimi yerine getirmeme izin vereceğinize inanıyorum. Fild zorlayıcıdır ve farklı sınıflara sahiptir; ancak bu zorluğa bağlı hiçbir sorun yaşamadığımı hissediyorum. Mühendis olmak benim için her şey demektir. Ancak oda, ulaşım, kitap ve diğer tüm temel harcamalarla birlikte büyük bir bilet olacak. İlginiz için teşekkür ederim.
Cevabını bekliyorum.
Senin içtenliğin,
Karen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir