Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz.

Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz. Yardımseverlik hakkında kısa yazı, düşüncelerimizi paylaştık.

ŞİFRE-YARDIMSEVERLİK

Bulduğunuz şifre ile ilgili düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Herhangi bir konu ile ilgili yardıma muhtaç olan kimselere yardım edilmesi, zor durumlardan kurtulmasını sağlamak yardımseverliktir.

Yardımseverlik iyi insan olmanın özelliklerinden birisidir. Yardımsever kişi fakirlere, yolda kalmışlara, derdi tasası olanlara, yokluk çekenlere, üzüntüsü olanlara yardım eder. Yardım sayesinde insanlar huzura ve rahata erer. Yardımseverlik insanlar arasındaki iyi duyguları geliştirir. Birlik ve beraberliği artırı. İnsanlar yalnız olmadığını hisseder. Bugün biz yardım ederiz, yarın bize yardım ederler.

Yardımsever kişi ailesine yardım eder, yaşlı bir kişi görse eşyalarını taşır, arkadaşının eksikliklerini tamamlar, bilgisi ile insanlara yardım eder.

Yardımsever olalım. Hayatı kolaylaştıralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir