“Atatürk” ile ilgili yazılı ve görsel medyadan yararlanarak bir haber metni yazınız.

Atatürk” ile ilgili yazılı ve görsel medyadan yararlanarak bir haber metni yazınız. sorusu hakkında şu haber metnini örnek olarak yazabiliriz.

“Atatürk” ile ilgili yazılı ve görsel medyadan yararlanarak bir haber metni yazınız.

Haber Metni 1

Atatürk’ün silueti Toros Dağları’nda

Muğla’nın Seydikemer ilçesi Yayla Karaçuha Mahallesi’ne Atatürk silueti dikildi. Siluetin dikildiği yer 400 metre yüksekliğinde İnkaya tepesi. Atatürk silueti 30 km uzaklıktan görülebiliyor.

Atatürk sevgisinin bir örnek olan bu faaliyet yöre halkı tarafından ilgiyle izlendi ve takdir topladı. Atatürk siluetinin ileride aydınlatılacağı böylece geceleri de görülebileceği belirtildi.

Haber Metni 2

“”BÜYÜK DAHİ / GAZİ MUSTAFA KEMAL” sergisi sona erdi.

Sergide  Atatürk’ün bugüne kadar hiç görülmeyen fotoğrafları, kullandığı özel eşyaları, yazdığı mektupları yer almıştı. 200 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği sergi süresi daha önce uzatılmıştı.

Serginin son gününde çok büyük bir ziyaretçi akını oldu. Çeşitli okullardan gelen öğrenciler sergiyi görmenin sevincini ayrıca yaşadılar

Haber Metni 3

Öğrenciler düşen bayrağı ve Atatürk posterini Yerden kaldırdı

Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki bir ilkokulun bahçesinde rüzgar nedeniyle Türk Bayrağı ve Atatürk posteri düştü. Bahçede oyun oynayan ve bu durumu gören çocuklar hemen rsemi ve bayrağı yerden kaldırdı.

Bu güzel davranış Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bulunan General Edip Bayoğlu İlkokulu bahçesinde meydana geldi. okul  öğrencileri öğrencileri öğretmenleri ve bu durumu gören vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

4 Comments on ““Atatürk” ile ilgili yazılı ve görsel medyadan yararlanarak bir haber metni yazınız.”

  1. Harika çok teşekkür ederim çookkk işime yaradı 🤩🤩odevhane sanaşükranlarımı sunarım🥰😇gerçekten çok yararlı bir siteymiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir