Siz De Bir Yatırımcı Olduğunuzu Düşününüz. Yaşadığınız Çevrede Bir Yatırım Yapmak İsterseniz Hangi Alanı Seçersiniz? Neden? Yatırımı Planlarken Neleri Göz Önünde Bulundurursunuz?

Yatırımı Planlarken Neleri Göz Önünde Bulundurursunuz?Sebebi Ne Olabilir?

Siz De Bir Yatırımcı Olduğunuzu Düşününüz. Yaşadığınız Çevrede Bir Yatırım Yapmak İsterseniz Hangi Alanı Seçersiniz? Neden? Yatırımı Planlarken Neleri Göz Önünde Bulundurursunuz?  6.sınıf Sosyal Bilgiler dersi kitabın ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Siz De Bir Yatırımcı Olduğunuzu Düşününüz. Yaşadığınız Çevrede Bir Yatırım Yapmak İsterseniz Hangi Alanı Seçersiniz? Neden? Yatırımı Planlarken Neleri Göz Önünde Bulundurursunuz?

“Siz De Bir Yatırımcı Olduğunuzu Düşününüz. Yaşadığınız Çevrede Bir Yatırım Yapmak İsterseniz Hangi Alanı Seçersiniz? Neden? Yatırımı Planlarken Neleri Göz Önünde Bulundurursunuz?” sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  • Doğu Anadolu Bölgesinde oturanlar; hayvan çiftliği kurabilir. Çünkü bu bölge iklim koşulları ve yeryüzü şekilleri için tarıma uygun değil. Ulaşım zor olduğu için çeşitli fabrika kurmak zordur.
  • Ege Bölgesinde oturanlar; Seracılık, üzüm yetiştiriciliği, ayçiçek fabrikası, açabilir. İklim buna uygun. Otlaklar az olduğu ve daha çok arazi tarıma uygun olduğu için bu bölgede hayvancılık karlı bir yatırım olmaz.
  • Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Tekstil fabrikası açardım. Bu bölgede pamuk çok yetiştirilmektedir. Hammaddeye ulaşmam kolay olurdu.
  • Bulunduğunuz bölgede maden varsa, maden işletmeciliği veya çıkan madenin işlenmesine uygun bir yatırım yapabilirsiniz.

Yatırımı Planlarken Neleri Göz Önünde Bulundurursunuz?

  1. Hammadde
  2. İklim şartları, coğraf özellikler
  3. Ulaşım
  4. İş gücü
  5. Sermaye
  6. Pazar durumunu göz önünde bulundururdum.

Çünkü bu maddeler yatırımımı daha kolaylaştırır. Maliyetimi azaltır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir